קורסים מקצועיים ברפואה משלימה

מגוון קורסים מעולמות הרפואה המשלימה שיאפשרו לכם להעשיר את הידע, להרחיב את ארגז הכלים ובחלקם אפילו לרכוש מקצוע תוך זמן קצר

הכנו עבורכם מגוון קורסים, ממוקדים ואיכותיים, כאלו שיאפשרו לכם לשלב בין העמקת הידע לבין פיתוח ניסיון, מיומנות ושליטה מלאה בכל תחום קורס שתבחרו. כל אחד מהקורסים שלנו מורכב משילוב של טובי המרצים, מידע מתקדם ותירגולים מעשיים.
זה הזמן לטפל בקריירה שלך עם רידמן רפואה משלימה
מידע שיכול לעניין אותך

כל קורסי ההכשרה המקצועית שלנו

ארומתרפיה

הכשרה מקצועית | 80 שעות לימוד

מועדים קרובים: 02/12 (ימי ה' 09:00-13:00) | 07/11 (ימי א' 17:00-21:00)

בקורס זה נלמד על השמנים האתריים בצורה מקיפה: נריח, ננשום ונכיר כל שמן בנפרד, נבין איך הגוף שלנו מגיב לכל שמן ואיך לשלב אותו במצבי בריאות וחולי. נכין תערובות ארומטיות ותכשירים לטיפול בבעיות שונות, כמו: כאבי גב, מיגרנות, עצבנות, בעיות ורידים, כאבי מחזור, אקזמות ופצעים. בנוסף, נלמד איך לבצע עיסוי ארומתרפי שיעזור לספיגה מקסימלית של השמן האתרי למחזור הדם. העיסוי הארומתרפי יעיל להקלה בכאב, שיפור זרימת הדם, חיזוק מערכת החיסון, הפחתת מתח ושיפור כללי של תפקוד הגוף.

ארומתרפיה מתקדם

הכשרה מקצועית | 60 שעות לימוד

מועדים קרובים יתעדכנו בהקדם

ארומתרפיה היא שיטת טיפול הוליסטית עתיקת יומין, מענף הרפואה המשלימה, שבה משתמשים בשמנים אתריים שעשויים מפרחים, צמחי מרפא, פירות, תבלינים ועצים כדי לאזן את הגוף והנפש ולרפא בעיות בריאותיות שונות בעזרת עיסוי וחוש הריח.
לפי גישה זו, השמנים הריחניים מעבירים לגוף את תכונות הריפוי של הצמחים באמצעות שאיפת אדים, אידוי או ספיגה בעיסוי ארומתרפי. הטיפול מסייע להפיג מתחים נפשיים, לשפר את תפקודי הגוף ואת זרימת הדם, לטפל בבעיות שרירים, כאבי גב, הפרעות עיכול, מיגרנות, מחלות עור ועוד.

פרחי באך

הכשרה מקצועית | 80 שעות לימוד

מועדים קרובים: 09/11 (ימי ג' 17:00-21:00) | 10/11 (ימי ד' 16:00-20:00 )

לא רק בעולם המוזיקה באך הוא אישיות מפורסמת, גם לרפואה המשלימה יש את הבאך שלה. הכירו את ד"ר באך ואת התמציות המופלאות שרקח בקורס מקצועי מרתק, מקיף וחווייתי שיקנה לכם כלי טיפולי עדין ומדהים בעוצמתו / כשהאנרגיה של תמציות פרחי באך נוגעת באנרגיה של האדם היא פותחת צוהר לנפשו ומכאן נפתחת הדרך לאיזון ולריפוי.
אם אתם עוסקים בטיפול בגוף או בנפש או רוצים להיות מטפלים ומחפשים כלי טיפולי מדהים ביעילותו, קורס פרחי באך זה הדבר הנכון עבורכם.

פרחי באך מתקדם

הכשרה מקצועית | 40 שעות לימוד

מועדים קרובים יתעדכנו בהקדם

פרחי באך היא שיטת טיפול ואבחון מתחום הרפואה המשלימה שפותחה בתחילת המאה שעברה על ידי ד"ר אדוארד באך, רופא, הרבולוג וחוקר אנגלי. ד"ר באך סבר שיש קשר הדוק בין הבריאות הגופנית לבריאות הנפשית והוא ייצר 38 תמיסות ממגוון רחב של פרחים במטרה לרפא ולאזן מצבים נפשיים שונים.
תמיסות באך מופקות מניצנים, פרחים, שיחים ועצים, כמו: קורנית, סיגלית המים, יערת הדבש ועוד. ד"ר באך האמין שהתמיסות מסייעות לטהר ולהרחיק גורמים רגשיים שליליים שמשפיעים לרעה על הבריאות ואף יכולות לשנות תכונות אופי כדי לגרום לשלווה ולשמחה. לפי גישתו, תמיסות הצמחים עוזרות להתמודד טוב יותר עם מצבי לחץ, חרדה, דיכאון, כעס, הימנעות, ערך עצמי נמוך, רגשות אשמה ועוד.

דמיון מודרך

הכשרה מקצועית | 60 שעות לימוד

מועדים קרובים: 04/11 (ימי ה' 17:30-20:30) |

מי מאתנו לא אוהב להמריא על כנפי הדמיון? מסתבר שניתן לנצל את התכונה האנושית הזאת לטובת תהליכים מופלאים של ריפוי והחלמה. אם אתם מחפשים דרך ליצור מציאות חדשה עבור עצמכם או עבור המטופלים שלכם, לשנות הרגלים ולגלות נקודות חוזק ועוצמות פנימיות – לימודי דמיון מודרך יעשירו את עולמכם ואת איכות העבודה הטיפולית שלכם. בעזרת הדמיון המודרך תוכלו ליצור קשר אמיתי ועמוק עם עולמכם הפנימי או עם עולמו של המטופל שלכם ולהפוך חלומות בהקיץ לכוח פנימי רב עוצמה.

תורת המזון הטבעי בגישה הוליסטית

הכשרה מקצועית |

מועדים קרובים יתעדכנו בהקדם

כיום ברור מעל לכל ספק כי באמצעות התזונה יכול האדם לשלוט במידה רבה על בריאותו. כדי שנוכל לשמור על מצב בריאותינו, אנו זקוקים לידע הנכון על אודות האיכויות הטמונות במרכיבי המזון השונים ועל האופן שבו התזונה הטבעית מסייעת לגוף לאזן ולהבריא את עצמו. הקורס מתאים לכל מי המעוניין להכיר ולהעשיר את הידע שלו בנושא המזון הטבעי בראייה ההוליסטית.

מדעי התזונה במעגלי החיים

הכשרה מקצועית | 83 שעות לימוד

מועדים קרובים: 10/11 (רביעי 16:00-20:00) | 07/11 (ראשון 09:00-13:00)

עולם התזונה הוא עשיר ומסקרן, אך גם כאן חשוב לעשות בחירה מושכלת ונבונה ולוודא שמדובר בקורס ברמה גבוהה. קורס "מדעי התזונה במעגלי החיים" יקנה לכם את הבסיס החיוני ואת אבני היסוד של עולם התזונה בצורה המקצועית והמעמיקה ביותר עם טובי המרצים של ביה"ס לרפואה טבעית במכללת רידמן

קורס יסוד במדעי התזונה המהווה בסיס חשוב ללימודי הנטורופתיה והתזונה וכמובן- לכל מי שמתעניין בהבנת התהליכים המשפיעים ביותר על בריאותנו. הקורס כולל לימוד מעמיק של רכיבי התזונה החיוניים לגוף, מסלולים מטבוליים בסיסיים, משק האנרגיה בגוף האדם, משק הנוזלים בגוף וכללים בסיסיים של  תזונה לשלבים השונים של החיים השונים מינקות ועד גיל השלישי.

מיינדפולנס – MBSR

הכשרה מקצועית | 27 שעות לימוד

מועדים קרובים: 15/12 (ימי ד' 16:00-19:00) | 04/11 (ימי ה' 12:30-15:30)

הפרעות קשב וריכוז, תודעה תזזיתית, חרדות, דיכאון, נטייה למרמור, כעס, ביקורתיות או תלונות חוזרות ונשנות – כל אלו הם תוצרי לוואי של אורח החיים המודרני. הקול שבתוכנו – זה שזורם ללא הפסקה ויוצר בתוכנו, באופן אשלייתי, חזרה אינסופית של חשיבה בלתי רצונית, דימויים, הזדהויות ומשם לולאות בלתי נגמרות של רגשות, זהו הקול שמשתלט עלינו ויוצר אי שקט וסבל. 

הרקע ההיסטורי של מיינדפולנס טמון במדיטציה בודהיסטית שמתוכה צמחה והתפתחה גישה זו במערב. דרך תרגול מיינדפולנס אנחנו מפתחים יכולת להיות בכל רגע נתון במצב של מודעות פעילה ובכך לפעול באופן מודע כדי להגשים את המטרות שלנו. בשביל להגיב לכל סיטואציה בצורה המועילה ביותר נדרשת שליטה בתשומת הלב. שליטה זו דורשת תרגול, בדיוק כמו במכון כושר, זהו שריר שאנחנו מתאמנים בפיתוח שלו.

ברגע שנכניס תרגול של קשיבות לצרכים המדויקים בתוכנו נבין איך הפעולות שלנו הן אלו שקובעות את איכות חיינו. במהלך הקורס נפרום את הקשרים מהעבר ונשתחרר אט אט, תוך תרגול של טכניקות מדיטציה שונות, מהרשמים ומהדפוסים האוטומטיים שמלווים אותנו בחיים.

רפואה יהודית לנשים

הכשרה מקצועית |

מועדים קרובים יתעדכנו בהקדם

רפואה יהודית יוצרת מרחב של החלמה בעזרת איזון רגשי והתבוננות פנימית. שיטת הטיפול הייחודית מבוססת על דמיון מודרך, מדיטציה מונחית ומדיטציה מודעת בשילוב קטעים נבחרים שכתבו חכמי יהדות שמתייחסים לעולמות הגוף-נפש-רוח. 

 

נלמד להשתמש במדיטציות יהודיות לריפוי הגוף ואיזון הנפש ונעמיק בכוח של סודות התפילה, הבנת הנשמה והרחבת התודעה לטובת שחרור כעסים, חשיבה חיובית, חמלה, נשימה נכונה ועבודה עם תדרים של אור.


קורס רפואה יהודית הוא הזדמנות נפלאה לעבור תהליך משמעותי של התפתחות אישית, להגמיש את המחשבה ולהבין על עצמנו הרבה יותר. הקורס מיועד לנשים בלבד, מקנה כלים פרקטיים לחיי היום יום, ומתאים גם למטפלות שרוצות להתמקצע בשיטות אבחון וטיפול נוספות.

הילינג קבלי וחכמת תת המודע

הכשרה מקצועית | 60 שעות לימוד

מועדים קרובים יתעדכנו בהקדם

קורס הכשרה למטפלים בשיטה ייחודית המשלבת בין איכויות ריפוי מהקבלה ומסרים מתת המודע. שילוב שתי שיטות אלה מאפשר לחוות ריפוי עמוק ולהיפתח לעוצמה אישית ומודעות מורחבת: גוף-נפש-רוח, המעניקה לתלמידים ארגז כלים עשיר ומגוון.

הילינג קבלי מקורו בתורת הנסתר של רזיאל המלאך. הוא מבוסס על 72 צירופי אותיות שנחשבים צפנים אנרגטיים. כל צירוף שכזה הינו בעל יכולת ריפוי ואיזון פיזי, רגשי, מנטאלי, אנרגטי ונשמתי. הם הוענקו לאדם הראשון והועברו הלאה מדור לדור, במטרה להביא מרפא לבני האדם. במהלך הקורס נתמקד בכל אחד מן הצפנים הללו, איכויותיו, שימושיו ומתי כדאי לשלב ביניהם במסגרת טיפולית.

בקורס נקיים מדיטציות בדמיון מודרך, על מנת לחוות ולהבין לעומק כיצד פועלת איכות הריפוי של הצירופים. כמו כן ניעזר במאגר הידע הטמון בתת המודע. בתת המודע צרובים זיכרונות, חוויות ואירועים משמעותיים. דמיון מודרך מסייע לנו להגיע אל מאגר הידע והזיכרון העצומים הטמונים בו ולהשתמש בהם לצורך ריפוי ואיזון עצמי. כאשר אנו משלבים הילינג קבלי וטיפול באמצעות ריפוי תת-המודע התהליך מקבל נופך עוצמתי, עמוק, משמעותי ומקיף.

קרניו-סקראל – תיאוריה וטכניקות בסיסיות

הכשרה מקצועית | 72 שעות לימוד

מועדים קרובים יתעדכנו בהקדם

קרניו סקראל היא שיטת ריפוי המבוססת על טכניקה עדינה אך עוצמתית אשר עובדת על התנועה של עצמות הגולגולת והעצה (Sacrum). זוהי שיטה עדינה ויעילה מאוד לטיפול במגוון רחב של מגבלות וליקויים מכאניים המשפיעים על האיברים השונים בגוף. שיטת הקרניו-סקראל עומדת בזכות עצמה ומאף משמשת ככלי טיפולי מעולה לשילוב בטיפולי עיסוי ומגע למיניהם, עבודה אנרגטית וטיפולי גופנפש.

שיטת הקרניו-סקראל אשר צמחה מעולם האוסתיאופתיה עושה שימוש במערכת הקרניאלית של הגוף כדי להביאו לכדי איזון וריפוי. איבריה של המערכת הקרניאלית הם עצמות הגולגולת (Cranium) והעָצֶה- העצם המחברת בין עצמות האגן (Sacrum) ומכאן שמה של השיטה. שיטת הטיפול מבוססת על הנעה של הנוזל המוחי שדרתי (Cranio-sacral fluid) המקיף את המוח וזורם בעמוד השדרה באמצעות לחיצות עדינות ביותר.

רפואת הרמב"ם

הכשרה מקצועית | 60 שעות לימוד

מועדים קרובים יתעדכנו בהקדם

לא רבים יודעים זאת, אך מלבד ספרי הלכה והגות יהודית שהפכו לנכסי צאן ברזל בארון הספרים היהודי, כתב הרמב"ם גם כעשרה ספרי רפואה. מעיון בספרים הללו, מתגלה אוצר בלום של ידע והוראות, הרלוונטי מאוד גם בימינו. הרמב"ם היה איש מדע ורופא מומחה אשר הותיר אחריו משנה סדורה והמלצות. הוא האמין ביופיו של הטבע, בסגולותיו וביכולתו של המצוי בטבע ובגופנו לרפא. מטרת הקורס להעניק לכם ידע המסייע לאורח חיים בריא ומזין לגוף ולנפש מתוך גישתו והמלצותיו של הרמב"ם בחיבור עם ממצאי המדע המודרני. במהלך הקורס תקבלו הנחיות וכלים, אשר יסייעו לכם לאמץ אורח חיים בריא ולרפא את עצמכם, וכן כלים לשפר את התזונה ואת אורח החיים של הסובבים אתכם.

התמקדות – Focusing

הכשרה מקצועית | 48 שעות לימוד

מועדים קרובים יתעדכנו בהקדם

התמקדות היא שיטה רבת עוצמה לטיפול ולשינוי עצמי כמו גם לשימוש בחדר הטיפולים ככלי מחולל שינויים. היא מסייעת לטיפול בבעיות קלות ומורכבות כאחד. תהליך ההתמקדות מאפשר תובנה אישית עמוקה, מיזוג מיוחד של הבנה שכלית עם תחושה גופנית, שאותה אנו מכנים לעתים "תחושת בטן".

התמקדות מבוססת על הקשבה פנימית המכוונת ל"תחושות מורגשות" (felt-sense) תחושות גופניות דרכן אנו חווים ו"מחזיקים" קשיים, מצבי חיים, התלבטויות וקונפליקטים. תהליך זה מדגיש את התפנית הגופנית כגורם הכרחי בתהליך הריפוי הפנימי.

גישת ההתמקדות אותה הגה הפסיכולוג – פילוסוף יוג'ין גנדלין, מאפשרת להבין את המשמעות של התחושות המורגשות ושל התפנית הגופנית ולהיעזר בהן בתהליך הטיפולי. כלי אישי וטיפולי זה מאפשר לשחרר מצבים שהיו "תקועים" עד כה, ופותח תהליכים שנדמו כחסרי מוצא.

הגישה מתבססת על מחקר שנערך על-ידי גנדלין ועמיתים, שבו זיהו את המרכיב הפעיל בטיפולים פסיכולוגיים של מטופלים "מצליחים". על פי תפיסה זו בעיותינו קיימות ברובד עמוק של גופנו, וברובד זה, שאינו מוכר וזמין לרוב האנשים. באמצעות ההתמקדות ניתן להיות בקשר תחושתי ושכלי עם רובד זה ועל ידי כך להביא לשינוי.

תהליך ההתמקדות יילמד בקורס באופן חוויתי והתנסותי, וכן יילמדו העיקרים התצורתיים של הגישה ומושגים מרכזיים.

אירידולוגיה

הכשרה מקצועית | 120 שעות לימוד

מועדים קרובים יתעדכנו בהקדם

אירידולוגיה היא שיטה בעזרתה תוכלו לבחון את מצבו הפיזי והרגשי של המטופל שלכם דרך התבוננות בגלגל העין. אם אתם מבקשים ללמוד שיטת אבחון יעילה מאוד ולא פולשנית – קורס אירידולוגיה במכללת רידמן הוא המקום בשבילכם! קורס מרתק זה יקנה לכם את עקרונות השיטה וחשוב מכך – תרגול מעשי רב בליווי ופיקוח צמוד של מרצה הקורס

Palpation קורס חווייתי למטפלים במגע

הכשרה מקצועית | 117 שעות לימוד

מועדים קרובים יתעדכנו בהקדם

קורס חשוב לכל מטפל המעוניין לרכוש את הידע והכלים העדכניים ביותר בתחום האנטומיה והטיפול במגע

קורס זה מבקש לסייע למטפלים במגע להבין את תפקוד הגוף בצורה עמוקה יותר כדי שיוכלו לעזור למטופלים בצורה הטובה, היעילה והמדויקת ביותר. בקורס נלמד לזהות באמצעות מישוש את חלקי מערכת השלד; השרירים, הגידים והרצועות, את התנועות האופייניות להם ואת נקודות החיבור ביניהם. נבין את אופן הפעולה של חלקי השלד – כיצד הם פועלים ביחד ובאופן מנוגד זה לזה, את הסיבות ליציבה השונה של בני האדם ואת הערוצים האנטומיים הגלובליים. הקורס משלב בין ידע תיאורטי לבין תרגול מעשי במישוש בהנחיה ובליווי צמוד של מנחה הקורס.

קורס אנטומיה ופיזיולוגיה

הכשרה מקצועית |

מועדים קרובים: 07/11 (ימי א' 09:00-12:00 ) | 07/11 (ימי א' 17:00-20:00 )

קורס בסיסי באנטומיה ופיזיולוגיה שמטרתו הכרת מבנה הגוף האנושי ותפקודו, החל מהמולקולות האורגניות, דרך התאים, הרקמות ועד לאיברים ולמערכות. המערכות הנסקרות הן: מערכת השלד והשרירים, מערכת העצבים, המערכת ההורמונאלית, מערכת הלב וכלי הדם, מערכת הנשימה, מערכת העיכול, מערכות הרבייה, מערכת החיסון והלימפה ומערכת ההפרשה.

הקורס הינו חלק מהלמידה במסלולים רבים ובחלקם מהווה קורס חובה על מנת לקבל תעודה.

הדרכת הורים והעצמת ההורה כמטפל

הכשרה מקצועית | 120 שעות לימוד

מועדים קרובים: 15/06 (רביעי 16:30-20:30) |

העידן המודרני מתאפיין באיבוד השליטה והסמכות ההורית. הורים חשים מבולבלים, מותשים וחסרי ביטחון ביכולתם לתת מענה אמיתי לצורכי הילד. מצב זה מעמיד בפני ההורים קשיים ואתגרים המצריכים שינוי מהותי בתקשורת ופתרונות יצירתיים. סבלנות, כבוד הדדי, תקשורת דיאלוגית, הקשבה, הערכה, שותפות,  דוגמא אישית, חשיבה אסטרטגית ועוד הם רק חלק מהכלים להם ההורים נזקקים בדרך להפוך למנהיגים ולהוביל את התא המשפחתי למקום שאליו הם מייחלים. הקורס מקנה כלים חינוכיים ותקשורתיים, להורים ומטפלים, להתמודדות עם סיטואציות יומיומיות, להגברת המעורבות והמוטיבציה בתהליך ולסיוע בקשיים העולים במהלך טיפול.

גופנפש בעולם הילדים

הכשרה מקצועית | 100 שעות לימוד

מועדים קרובים יתעדכנו בהקדם

" ועכשיו הנה לך הסוד שלי. הוא סוד פשוט מאד: רואים היטב רק עם הלב…" (הנסיך הקטן)

בואו ללמוד בתכנית היחידה בארץ שתכשיר אתכם לטפל בילדים ובני נוער דרך גישת הפסיכותרפיה ההוליסטית המשלבת גוף-נפש-רוח. הטיפול בילדים ובני נוער דורש הכשרה ייחודית, המותאמת לקשיים ולמאפיינים הייחודיים לגילאי הילדות. מדובר בתכנית מרתקת המשלבת בין גישת יחסי אובייקט של הילד וסביבתו, שיטת אדלר להדרכת הורים ומשפחה, גישת ה- NLP, תודעה מקרבת ותיאוריות נבחרות מתחום הפסיכותרפיה הגופנית.

התכנית מעמיקה את ההתבוננות על הגוף בשילוב משחק, יצירה ודמיון כחלק מהתפיסה ההתפתחותית שמתחילה בעצמי גופני-חושי ומתפתחת לעצמי פסיכולוגי-רוחני. משתתפי התכנית ירכשו  ידע וכלים לטיפול במגוון בעיות הנוגעות לקשר, קשב וריכוז, קשיים בוויסות רגשי, התקפי זעם, קשיים חברתיים, קשיים בדימוי עצמי, יחסי תלות-עצמאות ושיתוף הורים בתהליך הטיפולי.

אבחון וטיפול אנרגטי

הכשרה מקצועית | 120 שעות לימוד

מועדים קרובים יתעדכנו בהקדם

לכל אדם יש הילה (אאורה) שהיא שדה אנרגטי שניתן לחוש בו ולטפל בעזרתו באנשים אחרים. האבחון על פי השדה האנרגטי הוא עמוק, שורשי, מדויק ועדין. בקורס זה נלמד כיצד על פי השדה האנרגטי ניתן לאבחן את מצבו הקיומי, הבריאותי, האישיותי של האדם, לרבות הרבדים הלא מודעים שלו. נחזק ונשכלל את יכולות החישה העדינות שלנו כך שנוכל לחוש בתחושות, באנרגיות, בסמלים ובשאר הסימנים שניתן למצוא בהילה שלנו. בנוסף, הקורס יעזור לכם לנקות ולחזק את השדה האנרגטי שלכם.

קלפים טיפוליים

הכשרה מקצועית |

מועדים קרובים יתעדכנו בהקדם

קלפים טיפוליים הם כלי חוויתי ועוצמתי המעודד תהליכי מודעות וצמיחה ומעשיר את ארגז הכלים של מטפלים, מנחים, מאמנים ויועצים. הגיוון והעושר שהם מאפשרים יוצרים מרחב בטוח הן לעבודה עצמית של המטפלים והן לעבודה עם מטופלים. העבודה עם הקלפים מאפשרת לאדם לפגוש את עצמו, לקבל זוויות התבוננות נוספות על מה שכואב לו או הכיוון שאליו הוא רוצה לצמוח, מעודדת תקשורת, חושפת רגשות חבויים, מאירה פרטים שלא קיבלו התייחסות, מקדמת תהליך טיפולי שנתקע, שוברת את הקרח בתחילת תהליכים, מזהה דפוסי מחשבה ומרחיבה את טווח אפשרויות הבחירה הזמינות.

השימוש בקלפים מאפשר אבחון, טיפול, הכוונה וייעוץ הן במפגשים אישיים והן בתהליכים קבוצתיים. זהו כלי המגרה את החלק היצירתי שיש בכל אחד מאתנו, ומאפשר לנו לצאת מקופסת המחסומים של החשיבה הרגילה. העבודה עם הקלפים מהנה, מאפשרת לנו מסע עמוק פנימה, ובו בזמן משאירה אותנו חופשיים להתבונן מהצד על עצמנו ולהגיע דרך החוויה למודעות עצמית גבוהה יותר.

ג'ין שין מתקדם

הכשרה מקצועית | 160 שעות לימוד

מועדים קרובים יתעדכנו בהקדם

קורס ג'ין שין מתקדם יקנה לכם כלים ליצירת דיאלוג רגשי עם המטופל דרך מגע ושיחה. נולדנו עם אפשרות לבריאות, חיוניות, אותנטיות, שמחה ורווחה. במהלך החיים, אנו מתאימים את גופנו ונפשנו למסגרות, לחוקים, להסכמות ולרעיונות, שלא תמיד נמצאים בהתאמה עם הווייתנו הפנימית.

כאשר יש חוסר הלימה בין המחשבות, הרגשות והגוף, נוצר פער אשר מאפשר מחלה. כשצרכים עמוקים לא נענים, המערכת הרגשית מסמנת לנו את חוסר שביעות רצונה ע"י רגשות "לא נעימים", רגשות אלו בדר"כ יוצרים בגוף תחושת כיווץ, מועקה, תקיעות או כאב. קורס העמקה בג'ין שין דו, מבקש לפתוח צוהר אל העולם העמוק של צרכים ורגשות והדרך שבה הם משפיעים על הזרימה הטבעית של הגוף ועל חיוניות האיברים הפנימיים.

"פוריות בגוף ובנפש"- סיפור מקרה מדהים על ג'ין שין דו>>

ג'ין שין / אקופרסורה

הכשרה מקצועית | 160 שעות לימוד

מועדים קרובים יתעדכנו בהקדם

קורס ג'ין שין יקנה בידכם שיטת טיפול פשוטה וייחודית המביאה לתוצאות מידיות וארוכות טווח כאחד ולתחושת הרפיה עמוקה בעת הטיפול. השיטה, המכונה גם "דיקור ללא מחטים" משלבת נקודות לחיצה עדינות לאורך מסלולי המרידיאנים, ביניהם גם שמונת "הערוצים המיוחדים" אשר מופקדים על זרימת האנרגיה העמוקה בגוף. הקורס מתאים למטפלים מכל התחומים (מגע, נטורופתיה) המעוניינים להרחיב את סל הכלים שבידיהם ולכל המעוניין לרכוש יכולת ריפוי וטיפול לפי תיאוריית הרפואה הסינית.

ריברסינג Rebirthing

הכשרה מקצועית | 64 שעות לימוד

מועדים קרובים יתעדכנו בהקדם

"אנשים סובלים מחמש סיבות: אי הידיעה של טבע עצמם, היאחזות בדברים שחולפים, פחד מדברים שחולפים, הזדהות עם האגו והפחד ממוות". דיפק צ'ופרה

קורס נשימה מעגלית הוא מסע אל הנשמה דרך הנשימה. טכניקת נשימה מודעת מחברת בצורה מעגלית את השאיפה והנשיפה. היא מעמיקה אותן ומפעילה תהליך טבעי של ניקוי וטיהור הגוף והנפש. הנשימה, כסמל לאופן שבו אנו חיים, מגבירה את המודעות של יחסי ה"אני הפנימי" עם הסביבה.

נשימה מעגלית הוא קורס חווייתי להעצמה והתפתחות אישית. במהלך הקורס נפגוש באמצעות הנשימה את מגוון הרגשות הטמונים בנו ואת האפשרות שלנו להביאם לידי ביטוי ולשחררם. בקורס נלמד טכניקות נשימה שונות ונשלב תהליכים של דמיון מודרך, מדיטציה ותרגילים המביאים למודעות ושחרור.

רוקחות טבעית וקוסמטיקה טבעית

הכשרה מקצועית | 40 שעות לימוד

מועדים קרובים יתעדכנו בהקדם

"מה טובו דודייך מיין וריח שמניך מכל בשמים"/ שיר השירים

השאיפה לשיפור הבריאות מגבירה את המודעות להשפעה של הסביבה על גופנו ואיכות חיינו. זה מתחיל במזונות שאנו אוכלים וממשיך בתכשירים ובחומרים הבאים במגע עם העור שלנו.

לחומרים שונים שבאים במגע עם העור יש השפעה ישירה על המערכות הפנימיות של הגוף, לכן ראוי להקדיש תשומת לב למה אנחנו מורחים על עורנו. האם המוצרים עלולים להזיק לנו? מהם המוצרים היכולים לשפר את בריאותנו?

מוצרי קוסמטיקה טבעית הם מוצרים אשר כל או רוב מרכיביהם הם טבעיים ומקורם מצמחים. מרכיבים אלה מהווים בסיס בריא, איכותי,יעיל ובטוח לטיפוח העור ואף לטיפול מונע בבעיות עור שונות. כשאנו מכינים בעצמנו את המוצרים אנו יכולים לבחור חומרי גלם איכותיים וטבעיים שהשפעתם תהיה מיטיבה.

במהלך הקורס נכיר חומרים טבעיים מהם ניתן להכין מגוון רב של תכשירים לטיפול ולטיפוח. נלמד על מבנה העור, כיצד ניתן לשמור עליו ולמנוע נזקים הנגרמים עקב חשיפה לפגעי הסביבה (שמש, רוח, יובש, זיהום אוויר). בנוסף, נכין בעצמנו מוצרי טיפוח וקוסמטיקה בשילוב עם ארומתרפיה.

"במהלך 5 שנות לימודי הפסיכותרפיה הטראנספרסונלית השתלבתי כאססיטנטית בקורס לאימון הוליסטי. בהמשך הפכתי לסופרוייזורית מדריכת מאמנים (מקצוע עם הכנסה נאה בצידו).
החומרים של הקורס שמרו אותי כל הזמן בנתיב של האור וגם כשנכנסתי לטלטלות רגשיות במהלך לימודי הפסיכותרפיה, הכל היה בפרופרציות והצלחתי לעבור את המסלול  עם הראש מעל המים.
הקורס תרם לי בהיבט המקצועי בשל השלוב הנפלא שאני עושה היום בקליניקה בין טיפול לאימון וכך יכולה להציע ללקוח שמגיע מנעד עשיר שמשלב בין השניים היום, שנה לאחר סיום לימודי בפסיכותרפיה והרבה בזכות האימון ההוליסטי עם התכנים המתומצתים, המדויקים, החוויתיים והתכליתיים  שלא נס ליחם , יש לי קליניקה פרטית שמאוד משביעה את רצוני."

יעל גלר
בוגרת פסיכותרפיה טראנספרסונאלית, מאמנת ומדריכת מאמנים

הגעת עד לכאן ונשארו לך כמה שאלות פתוחות?

פשוט ממלאים את הפרטים בטופס מטה ואנו נשמח לחזור אליך בהקדם
אפשר גם להתקשר לטלפון: 5284* בימים א'-ה' בין השעות 09:00-19:00
מוזמנים לבקר בקמפוסים שלנו

  באמצעות האפליקציה של מכללת רידמן
  תוכלו לנהל את כל המידע הלימודי וגם לדבר איתנו ישירות

     

  כל המידע הלימודי – הבירוקרטי והחברתי אצלכם בכף היד!

  ציונים מערכת שבועית לוח מבחנים בקשה לאישורים משוב למכללה בקשת תמיכה מהירה למערכת Moodle הרשמה לאירועי מועדון רידמן הרשמה לקליניקות Carpool נסיעה באמצעות טרמפים בין סטודנטים צפייה בערוץ YouTube של המכללה ועוד

  זמינה בגרסה לנייד ולדסקטופ | פתוחה לסטודנטים ובוגרים

   עיצוב ואיפיון מאיה אלאב נחשון | פיתוח דור לוי