ללמוד רפלקסולוגיה ברידמן

להכיר את הגוף דרך הרגליים

רפלקסולוגיה
בית הספר לתרפיות המגע
תוכן מסך זה

הרפלקסולוגיה היא אחת משיטות הטיפול ההוליסטיות העתיקות ביותר. אחד ממקורותיה המתועדים הראשונים הידועים הם מתקופת מצרים העתיקה לפני כ- 4,500 שנה. המילה רפלקסולוגיה נגזרת מהמונח רפלקס: החזר או משוב, משום שהיא מבוססת על תהליכים של תגובה לגירוי, וכן מהמילה האנגלית Reflection שמשמעותה השתקפות.

הנחת היסוד העומדת בבסיס הטיפול הרפלקסולוגי היא כי כפות הידיים והרגליים פועלות כאזורי השתקפות של הגוף כולו. מטפלים יכולים לאבחן על פי מראה ותחושת סימנים מיוחדים על כפות הרגליים והידיים את מקורן של הפרעות שונות בגוף. השיטה כוללת לחיצות בעוצמות שונות למשך פרקי זמן שונים. הלחיצה יוצרת משוב רפלקסיבי המשפיע על הנקודות בזיקה לאיברים אחרים בגוף. הרפלקס מתעורר כתגובה גופנית למגע.

ברפלקסולוגיה, בדומה לשיטות הוליסטיות טיפוליות אחרות, מאמינים שאין להפריד בין הנפש לגוף. המטרה בטיפול היא לאבחן את מקור הבעיה ולא להתמקד דווקא בתסמינים, סימפטומים שלה. כך יכולים לעתים מטפלים לאבחן על פי מראה כף הרגל וסימנים מיוחדים עליה, שמקורם של כאבי הראש, העייפות הרבה וקשיי השינה אצל מטופל מסוים הוא במצב נפשי ירוד ובמערכת עיכול חלשה.

הטיפול עוקב אחר אבחנה זו. הרעיון הוא שגוף מאוזן יכול להתמודד ביתר קלות עם דיסהרמוניות שונות ולרפא את עצמו. הרפלקסולוגיה יעילה מאוד הן כרפואה מונעת והן לטיפול במחלות כרוניות, לאיזון וחיזוק המערכת החיסונית, לטיפול בכאב, בהפרעות שינה, בבעיות שונות של מערכת העיכול, בחוסר שקט ועוד.

כמה נוח > למכללת רידמן יש קמפוסים זמינים ארצית:
תל אביב | חיפה | ירושלים | באר שבע | כנרת | אילת (בזכיינות ניהול פלוס)


לייעוץ ללא עלות
או להתקשר 5284*
לא חסר לנו ידע, יש לנו ממנו ובשפע, מה שחסר לנו זה האומץ להבין את מה שאנחנו רואים ושומעים ולהסיק מסקנות
Carol Gilligan

איך הופכים לרפלקסולוגים?

תכנית הלימודים של המגמה מוכרת ע"י האגודה לרפלקסולוגיה בישראל. אנו מאמינים כי לצורך הכשרת מטפלים אשר יהיו למרפאים מקצועיים משכמם ומעלה, יש צורך בתוכנית לימודים מקיפה ומלאה. לצורך כך בנינו עבורכם תכנית לימודים בת שלוש שנים.

*בסיום שנה א' תקבלו תעודת "רפלקסולוגיה מוסמך/ת" המאשרת את סיום לימודיכם בשנה זו.
*בסיום שנה ב' תוענק לכם תעודת "רפלקסולוג/ית בכיר/ה" המאשרת את הכשרתכם כמטפלים.
*בסיום שנה ג' תוענק לכם תעודת "רפלקסולוגיה רפואית הוליסטית" המאשרת את היותכם מטפלים מומחים.

חשוב שתדעו כי ניתן לפנות לאיגוד הרפלקסולוגים לקבלת תעודות מקצועיות רק לאחר סיום שנה ב'. כמו כן, גם קופות החולים השונות מקבלות רק מטפלות ומטפלים שסיימו לפחות שנה ב'.

הערך המוסף שלנו עבורכם

 • הזדמנות ללמוד בתכנית המובילה בישראל כבר 30 שנה!
 • אופציה להמשיך לשנה ג' לתעודת מרפא/ה הוליסטי/ת
 • אופציה להתמחויות במספר נושאים מרתקים, כגון: פריון, טרשת נפוצה, ליווי ותמיכה בחולי סרטן, מטמורפיק, מפות כאב, עבודה עם ילדים, ועוד
 • במסגרת הקליניקות הלימודיות הזדמנות להתמקצע בטיפול בחולי טרשת נפוצה, ליווי ותמיכה בחולי סרטן, עבודה עם בני נוער בסיכון, נגמלים, כאב כרוני, ילדים, פריון ועוד
 • אפשרות להשתתף במחקרים מדעיים הנערכים בשיתוף עם בתי חולים
 • למידה חווייתית עם מגוון עזרי לימוד ייחודיים
 • ללמוד עם מרצים מקצועיים עם ותק טיפולי נרחב
 • אפשרות להשתלב בשוק העבודה כבר משנה ב'
 • ליווי לקריירה עם "רידמן קריירה"
 • למסיימי התכנית: שובר מתנה לקורס "כלים להקמת קליניקה מצליחה" (הטבה בלעדית המעניקה לך כלים מעשיים להקמה ולהצלחת הקליניקה שלך)
 • קורסי העשרה וחוגים להתפתחות אישית ומקצועית

מימון לימודים

אנחנו ברידמן מציעים מגוון רחב של אפשרויות תשלום, כולל פריסת תשלומים נוחה בזכות שיתוף פעולה עם קרן שכ"ל ומימון לימודים מלא על-ידי מוסדות המדינה כמו ביטוח לאומי, משרד הביטחון, משרד הקליטה והרווחה, משרד החינוך, גמול השתלמות ומלגות פרטיות נוספות.

הנהלה פדגוגית

קשת יוכי
קשת יוכי

.Dip.Ac מנהלת מגמת רפלקסולוגיה
מרפאה ברפואה סינית וברפלקסולוגיה, מרצה וחוקרת. מנהלת קליניקה אינטגרטיבית ברפואה הוליסטית. ספרה הראשון "מבטן ומלידה" עוסק בהשפעת התקופה העוברית על דפוסי חשיבה והתנהגות אנושיים. ספרה השני "רשתות כאב וריפוי" מציב מודל למיפוי גוף ונפש על פי עקרונות הרפואה ההוליסטית.

סגל המרצים

זה הזמן לטפל בקריירה שלך עם רידמן רפואה משלימה

תכנית הלימודים | התמחויות | התנסות מעשית

מגמה תלת-שנתית (אפשר ללמוד שנה אחת עד שלוש שנים)

 

ההתמחויות שלנו:

גניקולוגיה | אונקולוגיה | ריפוי וכאב | ילדים

 

התנסות מעשית בקליניקת המתמחים

ההכנה לחיים מקצועיים היא חלק בלתי נפרד מההכשרה שלכם. כחלק מפרויקט הדגל שלנו, סטאז' בקהילה תעברו התנסויות קליניות במוסדות קהילתיים, קליניקות לימודיות ומרכזים רפואיים כמו למשל, בתי החולים  תל השומר, שערי צדק, וולפסון, איכילוב, באר יעקב והמרכז השיקומי רעות.

 

רידמן קריירה

עם סיום הלימודים, תוכלו להיעזר באתר "רידמן קריירה", שם תמצאו את המשרות השוות ביותר מהמעסיקים הגדולים בישראל לרבות קופות ובתי החולים הנותנים עדיפות לבוגרים שלנו.

תעודות

בסיום השנה הראשונה, ולאורך כל תקופת הלימודים מוענקות תעודות הסמכה מקצועיות שיאפשרו לכם להתחיל לעבוד בתחום, ולצבור ניסיון כבר בזמן הלימודים.
 • שנה א׳
  • תעודת רפלקסולוג מוסמך
 • שנה ב׳
  • תעודת מטפל ברפלקסולוגיה בכיר מטעם האגודה לרפלקסולוגיה בישראל
 • שנה ג'
  • תעודת מרפא הוליסטי ברפלקסולוגיה עם פירוט התמחויות נבחרות

מסלול לימודים זה זמין בקמפוסי רידמן הבאים

תל אביב ירושלים חיפה באר שבע כנרת
ענת אשכנזי

"במכללת רידמן נבראה לי מציאות חדשה, הצטיידתי בארגז כלים משמעותי ובידע מקצועי נרחב שאפשר לי לצאת לדרך שלווה והוליסטית הרואה את האדם השלם על כל חלקיו. המרצים שליוו אותי בלימודים סייעו לי להתמודד עם קושי אישי שהיה לי והעבירו את החומר הנלמד בצורה מהפנטת, קלה להבנה ומעוררת תשוקה למקצוע. תכנית הלימודים מקדישה המון שעות לתרגול ולסטאז' ובנוסף כוללת ידע ברפואה המערבית. בזכות כל הדברים האלו כיום אני מטפלת ברמה גבוהה מאוד בעסק פרטי משלי "הצעד לשלווה"."

ענת אשכנזי
נורה חוסיין

"התכונות המרפאות, הכוח והעוצמה שיש במגע קסמו לי מאז ומעולם. החלטתי להירשם ללימודי רפלקסולוגיה בקמפוס רידמן בחיפה, וכבר בשנה השנייה ללימודים התחלתי לקבל מטופלים באופן פרטי, בנוסף לעבודתי בקופת חולים כללית בכרמיאל. כיום אני מתרגלת ועוזרת הוראה ברידמן, בעלת קליניקה פרטית מצליחה בכרמיאל ומעבירה סדנאות לנשים."

נורה חוסיין
מוזמנים לבקר בקמפוסים שלנו

רוצה לשמוע על תחום
לימודי רפלקסולוגיה ברידמן

פשוט ממלאים את הפרטים בטופס מטה ואנו נשמח לחזור אליך בהקדם
אפשר גם להתקשר לטלפון: 5284* בימים א'-ה' בין השעות 09:00-19:00

  באמצעות האפליקציה של מכללת רידמן
  תוכלו לנהל את כל המידע הלימודי וגם לדבר איתנו ישירות

     

  כל המידע הלימודי – הבירוקרטי והחברתי אצלכם בכף היד!

  ציונים מערכת שבועית לוח מבחנים בקשה לאישורים משוב למכללה בקשת תמיכה מהירה למערכת Moodle הרשמה לאירועי מועדון רידמן הרשמה לקליניקות Carpool נסיעה באמצעות טרמפים בין סטודנטים צפייה בערוץ YouTube של המכללה ועוד

  זמינה בגרסה לנייד ולדסקטופ | פתוחה לסטודנטים ובוגרים

   למה כדאי ללמוד איתנו

   תכל’ס יש כל כך הרבה סיבות ובכל זאת הנה העיקריות
   חווית לימוד
   היברידית
   בכיתה ואון ליין באמצעות מערכות מתקדמות וחכמות
   תרגול מעשי
   והתמחות
   התנסות מעשית מעמיקה וטיפול בקליניקות פעילות
   שיתופי
   פעולה
   עם קליניקות ומרכזים רפואיים מובילים בארץ ובעולם
   המרצים הטובים
   בארץ
   ומטפלים מצליחים ומובילים בתחומם ילוו אותך
   רידמן מלווה
   לקריירה
   ייעוץ אישי, משרות בלעדיות וביקוש גבוה לבוגרים שלנו
   רידמן - המכללה עם תו אמון הציבור
   כי אנו עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר ומתחייבים להמשיך כך

   שלוש נקודות מחשבה עלינו

   סאלי רידמן

   מכללת רידמן היא הגשמת חזון של הגב’ סאלי רידמן עוד בשנת 1987 כשהקימה בית ספר קטן, בו לימדה בעצמה את תורת העיסוי כפי שלמדה בארצות-הברית. עם השנים בחרה סאלי צוות מורים איכותי, מקצועי בתחומו, המזדהה עם המכללה ועם גישתה המיוחדת ויחד הפכו את מכללת רידמן למוסד לימודי מהבולטים והחשובים מבין המוסדות ללימודי רפואה משלימה ואינטגרטיבית בארץ.

   המוטו של סאלי בפרט ומכללת רידמן בכלל הוא:

   "Healing Ourselves - Healing the Planet"

   ולפיו מכללת רידמן פועלת - מתוך ראיית בית הספר כבעל תפקיד חשוב ביצירתו של עולם טוב יותר ובהנחלתם של ידע ומודעות לקיומו של אורח חיים טבעי, עם התקווה הצפונה בכך לבריאות האדם ולשלמות היקום כולו. כביטוי לכך מעמיד בית הספר את הסטודנט ונטיות לבו במרכז מעיניו ודואג שהשירות והיחס האישי ישמר תמיד.

   למידה חדשנית

   במסגרת התוכנית המתמשכת שלנו להנגשת הלימודים, הקמנו אולפן הקלטות מקצועי, המאפשר לנו להוביל את תחום הלימודים המתוקשבים ברפואה משלימה, לייצר חוויה לימודית מקצועית וגם להוסיף מגוון רחב יותר של תכנים במתכונת מקוונת. חלק מתכני הלימוד ישודרו ב-LIVE וחלקם באופן מתוקשב, כלומר - יוקלטו ויהיו זמינים עבורכם בכל בזמן שתרצו. השיעורים המעשיים, ההתנסות האישית וכמובן המפגשים החברתיים, האירועים והפעילויות ימשיכו להתקיים בקמפוסים בהתאם להנחיות משרד הבריאות. לכל קורס מקוון יוצמד מרצה מסגל המרצים של רידמן אשר ילווה באופן אישי ומקצועי את הקורס ויהיה זמין לשאלות.

   להיות סטודנט

   אנו במכללת רידמן עושים הכל כדי להעניק לסטודנטים שלנו חוויית לימודים עשירה, מלאה, מעשירה ומהנה. הסטודנטים שלנו נהנים מהיצע רחב של תכניות לימוד להכשרת מטפלים המשלבות בין רפואות מסורתיות ובין רפואה מערבית מבוססת מחקר. מגוון תכניות הלימוד שאנחנו מציעים מצטיינות ברמת לימודים גבוהה ומוכרות הן על-ידי אוניברסיטאות ומכללות בחו"ל והן על-ידי האיגודים המקצועיים של מקצועות הרפואה המשלימה בישראל ובאירופה. בנוסף אנחנו מציעים גם מסלולי לימוד רב שנתיים וגם קורסי העשרה סמסטריאליים להשכלה מקצועית רחבה ומעמיקה עבורכם - מטפלים והקהל הרחב.

   אנחנו שמים דגש רב על הצרכים האישיים הספציפיים של כל אחד ואחת, דלתנו פתוחה תמיד, לשמוע ולעשות. חשיבות גדולה אנו מוצאים במתן סביבה רגועה, נעימה, אסתטית ומפרה ללימודים, בכיתות הלימוד וביתר שטחי המכללה. הכול למען מיצוי מלא ונעים של הלימודים. בתקופת הלימודים במכללה יהיו לרשותכם מערכות למידה מתקדמות לניהול הלימודים, מלגות, הטבות וסיוע בשכ”ל, התמחות מעשית, ליווי תעסוקתי באמצעות רידמן קריירה, כנסים מקצועיים ואירועים שונים, סיפרייה עשירה ועוד.

   זה הזמן לטפל בקריירה שלך עם רידמן רפואה משלימה
   עיצוב ואיפיון מאיה אלאב נחשון | פיתוח דור לוי