ללמוד רפואה סינית ברידמן

רפואה מדויקת, טבעית ועתיקה

רפואה סינית מסורתית
בית הספר לרפואה סינית
תוכן מסך זה

הרפואה הסינית מטפלת כבר אלפי שנים בגוף ובנפש באמצעות דיקור, צמחי מרפא, תזונה וטכניקות מגע כמו שיאצו וטווינא. הסינים מאמינים שאדם בריא הוא אדם שמאוזן עם עצמו ועם הסביבה שלו. כאשר האיזון מופר עלולה להתפתח מחלה לכן חשוב להחזיר את הגוף לאיזון בדרכים טבעיות תוך התייחסות בלתי נפרדת לנפש.

רפואה סינית היא רפואה של הפכים ודרכה לומדים לזהות אצל אנשים את היין והיאנג, המתארים את שני כוחות מנוגדים ומשלימים שמצויים בכל דבר ביקום. לומדים לקשר מחלות פיזיות לרגשות שונים, כמו למשל הקשר בין מגרנות וכאבי ראש לכעס ותסכול או הקשר בין אסתמה לצער ועצב, וזאת רק ההתחלה.

ענף הרפואה הסינית הוא הוותיק והרחב ביותר מכל מקצועות הרפואה המשלימה. בשנים האחרונות תחום הרפואה הסינית מבוקש מאוד בארץ, וכיום ישנה דרישה גבוהה למטפלים ברפואה סינית בכל קופות ובתי החולים בישראל וגם במרפאות פרטיות.

כמה נוח > למכללת רידמן יש קמפוסים זמינים ארצית:
תל אביב | חיפה | ירושלים | באר שבע | כנרת | אילת (בזכיינות ניהול פלוס)


לייעוץ ללא עלות
או להתקשר 5284*
"תבחר משלח יד שאתה אוהב ולא תצטרך לעבוד שוב עוד לעולם."
קונפוציוס

איך הופכים למטפלים ברפואה סינית?

ביה"ס לרפואה סינית של מכללת רידמן הוקם בשנת 1998 והוא מהראשונים בישראל עם ותק של למעלה מעשרים שנים בהכשרת בוגרים, מטפלים ומרצים ברפואה סינית, שיאצו וטווינא. תכנית הלימודים שלנו נבנתה בשיתוף פעולה עם שתיים מהאוניברסיטאות המובילות בסין לרפואה סינית ומוכרת על-ידן:

Chengdu University of TCM – Chengdu, China שבחרה בנו לפני יותר מ- 20 שנים כמכללה הישראלית הראשונה שתלמד את תכנית הלימודים המקיפה שלה להסמכת מטפלים ברפואה סינית, ו-Zhejiang Chinese Medical University – Hangzhou, China.

במסגרת שיתופי פעולה אלו ניתן בסיום ארבע שנות לימוד ברידמן לבצע סטאז' קליני באחד משני בתי החולים של האוניברסיטאות הללו בסין. בנוסף, כבוגרי ביה"ס שלנו ניתנת לכם האפשרות להמשיך לתואר ראשון B.A. ולתואר שני M.A. ב- Zhejiang Chinese Medical University – Hangzhou, China. לאור שת"פ פורה של מעל 20 שנה עם סין, נבחרה מכללת רידמן על ידי ממשלת סין להיות מרכז חינוך לרפואה סינית בישראל תחת הכותרת ChinaIsrael TCM Education Center.

למידע נוסף על מלגות ולימודי המשך לתואר ראשון B.A. ולתואר שני M.A ניתן לפנות למרכז המידע שלנו בטלפון- 5284 *.

מרכז סין-ישראל ללימודי רפואה סיניתEducation Center TCM China-Israel

במסגרת תכניתה של ממשלת סין "דרך אחת, חגורה אחת" שמטרתה לקדם ערכי תרבות וידע סיני על דרך המשי וסביבותיה, נבחרה מכללת רידמן להיות הנציגה הרשמית של החינוך לרפואה סינית מסורתית בישראל. בחירה זו מאששת את היותה של מכללת רידמן המכללה המובילה בישראל להוראת הרפואה הסינית. אנו מאמינים כי שיתוף פעולה בסדר גודל כזה ישדרג פי כמה את הידע המקצועי שלכם.

שיתוף פעולה עם מכבי טבעי

במטרה לשפר תכניות ההכשרה ברפואה המשלימה נכנסו תכניות הלימוד של ביה"ס לרפואה סינית תחת שיתוף הפעולה המקצועי של מכללת רידמן עם מכבי טבעי. בזכות ליווי מקצועי זה תכניות הלימוד שלנו מעודכנות ומותאמות לצרכי השוק ולמחקרים העדכניים ביותר. מכללת רידמן ומכבי טבעי מקיימות ביניהן שיתוף פעולה רחב היקף על בסיס חזון משותף – לקדם את תחום הרפואה המשלימה בישראל ולהביאו לכל בית בישראל. במקביל לשיתוף פעולה זה תוכלו כבוגרי המכללה להשתלב כמטפלים בכל אחת מקופות החולים בישראל.

תכנית הלימודים

תכנית הלימודים המעודכנת נבנתה על ידי המרצים המובילים בארץ ברפואה סינית בשיתוף מקצועי עם "מכבי טבעי" כדי שתתאים לדרישות השוק המשתנות. התכנית במכללת רידמן מקבילה לתכנית הלימודים באוניברסיטת צ'אנגדו, שבסין. היא כוללת התמקצעות בטכניקות מגע, ומציעה את המבחר הרחב ביותר של התמחויות מקצועיות לפי בחירה: אורתופדיה, גניקולוגיה, ילדים, עור, רפואה מודרנית ועוד.

הלימודים במגמה נמשכים ארבע שנים והם כוללים לימודי תיאוריה נרחבים ופרקטיקה מעשית בקליניקות המתמחים של המכללה ובבתי חולים. המסלול משלב לימודי רפואה מדעית מערבית לצד לימודי רפואה סינית מסורתית והתמחות לבחירה בטכניקות המגע שיאצו או טווינא.

בשנה א' תרכשו את השפה התרבותית ותכירו את הפילוסופיה של הרפואה הסינית ואת תחומי המגע השונים. כבר בסוף שנה ב' תוכלו לפתוח מרפאה עצמאית ותתחילו לצבור ניסיון בטיפול במגע. בשנה ג' תיכנסו לקליניקה עד סיום הלימודים ותעשירו את ארגז הכלים. בשנה ד' תתמחו במרפאה פרטנית במכללה ובמרכז הרפואי שמיר באסף הרופא.

תכנית הלימודים בנויה בצורה שמאפשרת לפתח קריירה מיד בתום ההכשרה והיא שמה דגש על מקצועיות, מקצוענות וייתכנות. ברידמן תלמדו את החומר העדכני ביותר, תיישמו את החומר הנלמד בליווי מרצים מנוסים דרך תרגול, התנסות בקליניקה, סיורים ותרכשו ידע מקצועי מקיף ונרחב.

בסוף שנה ב' תהיו זכאים לתעודת מטפל בשיאצו או בטווינא ותתחילו לתרגל ולהשתלב בשוק העבודה. בסיום ארבע שנות לימוד תוענק תעודת מטפל מוסמך ברפואה סינית המאושרת על ידי אוניברסיטת צ'אנגדו בסין, ומאפשרת לטפל ברפואה סינית בכל העולם. תמצאו בוודאות עבודה בתחום השיאצו והטווינא בקופות החולים ותוכלו לצבור ניסיון ולבסס את מעמדם המקצועי כמטפלים מהשורה הראשונה.

הערך המוסף שלנו עבורכם

 • סטאז' מעשי ביחידה לרפואה משולבת במרכז הרפואי 'אסף הרופא'
 • אפשרות לבצע סטאז' בסין במימון מלא של ממשלת סין
 • שכר הלימוד כולל התמחות בשיאצו או בטווינא לבחירה במשך שנתיים
 • השתלבות בשוק העבודה כמטפלי שיאצו/טווינא בסיום שנת הלימוד השנייה
 • המבחר הרחב ביותר של התמחויות מקצועיות לפי בחירה: אורתופדיה, גניקולוגיה, ילדים, עור, רפואה מודרנית ועוד
 • למידה עם צוות המרצים המוביל והאיכותי בישראל
 • הטבה ייחודית: תיק מטפל בשווי 1,000 ש"ח
 • גישה לספרייה הגדולה בישראל בתחום הרפואה הסינית
 • ליווי אישי וסיוע תעסוקתי לעבודה הראשונה באמצעות 'רידמן קריירה'
 • מלגת מצטיינים: אפשרות למלגת מחיה ולימודים בסין מטעם שגרירות סין בישראל
 • שובר מתנה לבוגרי התכנית לקורס "כלים להקמת קליניקה מצליחה" בסך 1,800 ש"ח, הטבה בלעדית שנותנת כלים מעשיים להקמה מוצלחת של קליניקה

מימון לימודים

אנחנו ברידמן מציעים מגוון רחב של אפשרויות תשלום, כולל פריסת תשלומים נוחה בזכות שיתוף פעולה עם קרן שכ"ל ומימון לימודים מלא על-ידי מוסדות המדינה כמו ביטוח לאומי, משרד הביטחון, משרד הקליטה והרווחה, משרד החינוך, גמול השתלמות ומלגות פרטיות נוספות.

הנהלה פדגוגית

סגל המרצים

זה הזמן לטפל בקריירה שלך עם רידמן רפואה משלימה

תכנית הלימודים | התמחויות | התנסות מעשית

מגמה ארבע-שנתית שכוללת התמחות במקצועות המגע

ההתמחויות שלנו:

תזונה טבעית | רוקחות צמחים | שיאצו | טווינא

התנסות מעשית בקליניקת המתמחים

ההכנה לחיים מקצועיים היא חלק בלתי נפרד מההכשרה שלכם. תכנית הסטאז' שלנו כוללת שעות צפייה קלינית לצד התנסות מעשית. כסטודנטים, תשתתפו בתהליך האבחון, ייעוץ, טיפול וליווי המטופלים בפיקוח וליווי צמוד של צוות המרצים הבכיר, ואת ההתנסות המעשית תוכלו לעשות בקליניקה לרפואה משולבת של המרכז הרפואי אסף הרופא, או במשלחת סטודנטים בסין.

רידמן קריירה

עם סיום הלימודים, תוכלו להיעזר באתר "רידמן קריירה", שם תמצאו את המשרות השוות ביותר מהמעסיקים הגדולים בישראל לרבות קופות ובתי החולים הנותנים עדיפות לבוגרים שלנו.

תעודות

בסיום השנה הראשונה והשנייה מוענקות תעודת מטפל בשיאצו או בטווינא, שמאפשרות לעסוק בתחום. בתום ארבע שנות הלימוד, תוענק תעודת מטפל מוסמך ברפואה סינית המאושרת על ידי אוניברסיטת צ'אנגדו בסין, ומקנה הכרה בין-לאומית ואפשרות להמשיך לתואר ברפואה סינית.
 • שנה א׳
  • תעודת מטפל בשיאצו או טווינא
  • תעודת מגיש עזרה ראשונה
 • שנה ב׳
  • תעודת מטפל מוסמך בשיאצו או טווינא
 • שנה ד׳
  • תעודת סיום מסלול ארבע שנתי ברפואה סינית בציון ההתמחויות

הכרה בין לאומית

תכנית הלימודים נבנתה בשיתוף עם אוניברסיטאות בסין ומוכרת על-ידן כמרכז הרשמי ללימודי רפואה סינית בישראל.

מסלול לימודים זה זמין בקמפוסי רידמן הבאים

תל אביב ירושלים חיפה באר שבע כנרת
דניאל רז

"תמיד הסתקרנתי מחוכמת המזרח וחלמתי ללמוד רפואה סינית. בחנתי כמה אפשרויות ללימודים במכללות לרפואה משלימה, אבל ברידמן קיבלתי את התחושה שזה המקום הנכון עבורי. במסע הזה, ליוו אותי צוות המרצים ברידמן שהיו איתי לכל אורך הדרך ושימשו עבורי מקור השראה גדול. בצד המעשי, לאורך הלימודים התנסיתי בעבודה הטיפולית ועזרתי לאנשים להתמודד בין היתר עם כאבים אורתופדיים, בעיות גינקולוגיות, בעיות בעיכול, חרדות והפרעות שינה. ההתנסות בזמן הלימודים בנתה אותי כמטפל איכותי עם ביטחון ואמונה גדולה בעצמי ותרמה המון להצלחה שלי. אני מרגיש שקיבלתי את הכלים הטובים ביותר להיות מטפל ברפואה סינית, והיום, אני שמח להגיד שצדקתי בתחושות שלי. מעבר למקצוע חדש, מצאתי ברידמן דרך חיים."

דניאל רז
סטודנט במסלול לרפואה סינית - רידמן
גל אברהם

"לאחר שהתנסיתי במספר טיפולים בדיקור סיני הבנתי שזה תחום שמאוד מדבר אליי ומעניין אותי, והחלטתי שאני רוצה להיות מטפל וללמוד רפואה סינית. עשיתי בירורים, קראתי, בדקתי, הלכתי לימים פתוחים בכל מיני מכללות, והתרשמתי מאוד מלימודי רפואה סינית ברידמן. הגעתי לקמפוס חיפה כדי לצפות במהלך שיעור סטנדרטי של רפואה סינית בשנה ג', ומאוד התרשמתי מהאווירה הנעימה, הרצינות והדרך שבה מלמדים. הבנתי שזה המקום בשבילי, וכיום אני בעצמי סטודנט שנה ג' ומשמש כאסיסטנט בקורס תרגול מרידיאנים ונקודות דיקור שנה א'."

גל אברהם
סטודנט במסלול לרפואה סינית - רידמן
דניאל אליקים

"הגעתי למכללת רידמן כמעט במקרה, בהמלצת אמא שלי שעשתה כמה קורסים בקמפוס רידמן ב"ש. הגעתי ליום הפתוח ונרשמתי ללימודי רפואה סינית. בשנתיים הראשונות ללימודים התמקצעתי בטווינא ומיד עם קבלת התעודה התחלתי לקבל מטופלים באופן פרטי. בנוסף, עבדתי במרכז לרפואה סינית בירושלים עד לסיום הלימודים ומיד התחלתי לטפל גם בדיקור סיני."

דניאל אליקים
סטודנט במסלול לרפואה סינית - רידמן
מוזמנים לבקר בקמפוסים שלנו

רוצה לשמוע על תחום
לימודי רפואה סינית מסורתית ברידמן

פשוט ממלאים את הפרטים בטופס מטה ואנו נשמח לחזור אליך בהקדם
אפשר גם להתקשר לטלפון: 5284* בימים א'-ה' בין השעות 09:00-19:00

  באמצעות האפליקציה של מכללת רידמן
  תוכלו לנהל את כל המידע הלימודי וגם לדבר איתנו ישירות

     

  כל המידע הלימודי – הבירוקרטי והחברתי אצלכם בכף היד!

  ציונים מערכת שבועית לוח מבחנים בקשה לאישורים משוב למכללה בקשת תמיכה מהירה למערכת Moodle הרשמה לאירועי מועדון רידמן הרשמה לקליניקות Carpool נסיעה באמצעות טרמפים בין סטודנטים צפייה בערוץ YouTube של המכללה ועוד

  זמינה בגרסה לנייד ולדסקטופ | פתוחה לסטודנטים ובוגרים

   למה כדאי ללמוד איתנו

   תכל’ס יש כל כך הרבה סיבות ובכל זאת הנה העיקריות
   חווית לימוד
   היברידית
   בכיתה ואון ליין באמצעות מערכות מתקדמות וחכמות
   תרגול מעשי
   והתמחות
   התנסות מעשית מעמיקה וטיפול בקליניקות פעילות
   שיתופי
   פעולה
   עם קליניקות ומרכזים רפואיים מובילים בארץ ובעולם
   המרצים הטובים
   בארץ
   ומטפלים מצליחים ומובילים בתחומם ילוו אותך
   רידמן מלווה
   לקריירה
   ייעוץ אישי, משרות בלעדיות וביקוש גבוה לבוגרים שלנו
   רידמן - המכללה עם תו אמון הציבור
   כי אנו עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר ומתחייבים להמשיך כך

   שלוש נקודות מחשבה עלינו

   סאלי רידמן

   מכללת רידמן היא הגשמת חזון של הגב’ סאלי רידמן עוד בשנת 1987 כשהקימה בית ספר קטן, בו לימדה בעצמה את תורת העיסוי כפי שלמדה בארצות-הברית. עם השנים בחרה סאלי צוות מורים איכותי, מקצועי בתחומו, המזדהה עם המכללה ועם גישתה המיוחדת ויחד הפכו את מכללת רידמן למוסד לימודי מהבולטים והחשובים מבין המוסדות ללימודי רפואה משלימה ואינטגרטיבית בארץ.

   המוטו של סאלי בפרט ומכללת רידמן בכלל הוא:

   "Healing Ourselves - Healing the Planet"

   ולפיו מכללת רידמן פועלת - מתוך ראיית בית הספר כבעל תפקיד חשוב ביצירתו של עולם טוב יותר ובהנחלתם של ידע ומודעות לקיומו של אורח חיים טבעי, עם התקווה הצפונה בכך לבריאות האדם ולשלמות היקום כולו. כביטוי לכך מעמיד בית הספר את הסטודנט ונטיות לבו במרכז מעיניו ודואג שהשירות והיחס האישי ישמר תמיד.

   למידה חדשנית

   במסגרת התוכנית המתמשכת שלנו להנגשת הלימודים, הקמנו אולפן הקלטות מקצועי, המאפשר לנו להוביל את תחום הלימודים המתוקשבים ברפואה משלימה, לייצר חוויה לימודית מקצועית וגם להוסיף מגוון רחב יותר של תכנים במתכונת מקוונת. חלק מתכני הלימוד ישודרו ב-LIVE וחלקם באופן מתוקשב, כלומר - יוקלטו ויהיו זמינים עבורכם בכל בזמן שתרצו. השיעורים המעשיים, ההתנסות האישית וכמובן המפגשים החברתיים, האירועים והפעילויות ימשיכו להתקיים בקמפוסים בהתאם להנחיות משרד הבריאות. לכל קורס מקוון יוצמד מרצה מסגל המרצים של רידמן אשר ילווה באופן אישי ומקצועי את הקורס ויהיה זמין לשאלות.

   להיות סטודנט

   אנו במכללת רידמן עושים הכל כדי להעניק לסטודנטים שלנו חוויית לימודים עשירה, מלאה, מעשירה ומהנה. הסטודנטים שלנו נהנים מהיצע רחב של תכניות לימוד להכשרת מטפלים המשלבות בין רפואות מסורתיות ובין רפואה מערבית מבוססת מחקר. מגוון תכניות הלימוד שאנחנו מציעים מצטיינות ברמת לימודים גבוהה ומוכרות הן על-ידי אוניברסיטאות ומכללות בחו"ל והן על-ידי האיגודים המקצועיים של מקצועות הרפואה המשלימה בישראל ובאירופה. בנוסף אנחנו מציעים גם מסלולי לימוד רב שנתיים וגם קורסי העשרה סמסטריאליים להשכלה מקצועית רחבה ומעמיקה עבורכם - מטפלים והקהל הרחב.

   אנחנו שמים דגש רב על הצרכים האישיים הספציפיים של כל אחד ואחת, דלתנו פתוחה תמיד, לשמוע ולעשות. חשיבות גדולה אנו מוצאים במתן סביבה רגועה, נעימה, אסתטית ומפרה ללימודים, בכיתות הלימוד וביתר שטחי המכללה. הכול למען מיצוי מלא ונעים של הלימודים. בתקופת הלימודים במכללה יהיו לרשותכם מערכות למידה מתקדמות לניהול הלימודים, מלגות, הטבות וסיוע בשכ”ל, התמחות מעשית, ליווי תעסוקתי באמצעות רידמן קריירה, כנסים מקצועיים ואירועים שונים, סיפרייה עשירה ועוד.

   זה הזמן לטפל בקריירה שלך עם רידמן רפואה משלימה
   עיצוב ואיפיון מאיה אלאב נחשון | פיתוח דור לוי