קרניו סקראל תיאוריה וטכניקות בסיסיות

הכשרה מקצועית72 שעות לימוד

מועדים קרובים יתעדכנו בהקדם

* פתיחת הקורס מותנית במספר נרשמים * ייתכנו שינויים בסדר ההרצאות ובמרצים

כל מה שכדאי לדעת בנוגע לקורס

יתרונות השיטה עבור המטופל

שיטת הקרניו-סקראל מבוססת על מגע עדין ומאפשרת, בזכות הרכות שבה, עבודה על רבדים עמוקים מאוד בגוף האדם שאינם מעוררים כאב ומאפשרים לכוחות הריפוי של המטופל להתגייס לריפוי ולשחרור חסימות. השיטה משפיעה על המטופל בכמה רבדים: במישור הפיזי – היא משחררת כאבים רבים ומשפרת את טווחי התנועה של אברי הגוף. במישור הרגשי- היא יכולה לשחרר רגשות חסומים באופן משמעותי אך עדין. במישור המרחב הטיפולי- הטכניקה מאפשרת חיבור עמוק יותר וביטוי אמפתי של המטפל אל המטופל.

 

אנשים שעברו טיפול בקרניו-סקראל מספרים פעמים רבות על השינוי הדרמטי ועל ההבדל שטכניקה זו עשתה. חשיבותה של הטכניקה הוא גם ביצירת מרחב תומך ומקבל. מרחב כזה מאפשר ריפוי עמוק יותר ונותן לאדם לחוש כי מקבלים אותו כפי שהוא – ובמקום הזה מתרחש ה"קסם".

יתרונות השיטה עבור המטפל

על המטפל בשיטה זו להיות בעל ידע אנטומי, כמו גם בעל אינטואיציה ויכולת הקשבה על מנת לאתר את התנועה הקרניאלית – תנועה פיזיולוגית בעלת מקצב של 10-14 פעימות בדקה. המיומנות הנרכשת של קשב, מגע עדין ורגישות גבוהה מאפשרת למטפל לחוש בתנועות שמפיקה המערכת הקרניו-סקראלית וללמוד על ליקויים וחסימות בזרימת האנרגיה ומכאן להביא לשחרורם.

 

בזכות העדינות שבה, מאפשרת שיטת הקרניו-סקראל לאנשים העובדים שעות רבות עם הידיים, כמו מעסים למשל, סוג של מנוחה, בה המטפל קשוב יותר לתנועות העדינות של עצמות הגולגולת והעצה ואיננו צריך להפעיל לחץ ולאמץ את הידיים.

תכנית הלימודים (72 שעות)

אנטומיה ופיזיולוגיה של הגולגולת והמערכת הקרדיאלית

המכניקה של התנועות במפגש הספנו-בזילרי

יצירת שינויים בזרימת הנוזל המוחי שדרתי  

אחיזות שונות בגולגולת ובעצם העצה

טכניקת הסינוסים הוורידיים

קליניקה

למי מיועד הקורס?

הקורס פתוח לקהל הרחב, אך מצריך קורס אנטומיה ופיזיולוגיה כדרישת קדם. הקורס מתאים מאוד למטפלים, כגון: מעסים, מטפלי גופנפש, מרפאים בעיסוק ופיזיותרפיסטים.

דיפלומה

למסיימים בהצלחה תוענק תעודת סיום מטעם מכללת רידמן.

הקורס מוכר ע"י איגוד מקצועות העיסוי בישראל

זה הזמן לטפל בקריירה שלך עם רידמן רפואה משלימה

סגל המרצים

מסלול לימודים זה זמין בקמפוסי רידמן הבאים

תל אביב
חסר
נותרו שאלות פתוחות?
לתיאום ייעוץ ללא עלות פשוט ללחוץ כאן
אפשר גם להתקשר לטלפון:
5284*
מוזמנים לבקר בקמפוסים שלנו

רוצה לשמוע על תחום
לימודי קרניו-סקראל – תיאוריה וטכניקות בסיסיות ברידמן

פשוט ממלאים את הפרטים בטופס מטה ואנו נשמח לחזור אליך בהקדם
אפשר גם להתקשר לטלפון: 5284* בימים א'-ה' בין השעות 09:00-19:00

  באמצעות האפליקציה של מכללת רידמן
  תוכלו לנהל את כל המידע הלימודי וגם לדבר איתנו ישירות

     

  כל המידע הלימודי – הבירוקרטי והחברתי אצלכם בכף היד!

  ציונים מערכת שבועית לוח מבחנים בקשה לאישורים משוב למכללה בקשת תמיכה מהירה למערכת Moodle הרשמה לאירועי מועדון רידמן הרשמה לקליניקות Carpool נסיעה באמצעות טרמפים בין סטודנטים צפייה בערוץ YouTube של המכללה ועוד

  זמינה בגרסה לנייד ולדסקטופ | פתוחה לסטודנטים ובוגרים

   למה כדאי ללמוד איתנו

   תכל’ס יש כל כך הרבה סיבות ובכל זאת הנה העיקריות
   חווית לימוד
   היברידית
   בכיתה ואון ליין באמצעות מערכות מתקדמות וחכמות
   תרגול מעשי
   והתמחות
   התנסות מעשית מעמיקה וטיפול בקליניקות פעילות
   שיתופי
   פעולה
   עם קליניקות ומרכזים רפואיים מובילים בארץ ובעולם
   המרצים הטובים
   בארץ
   ומטפלים מצליחים ומובילים בתחומם ילוו אותך
   רידמן מלווה
   לקריירה
   ייעוץ אישי, משרות בלעדיות וביקוש גבוה לבוגרים שלנו
   רידמן - המכללה עם תו אמון הציבור
   כי אנו עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר ומתחייבים להמשיך כך

   שלוש נקודות מחשבה עלינו

   סאלי רידמן

   מכללת רידמן היא הגשמת חזון של הגב’ סאלי רידמן עוד בשנת 1987 כשהקימה בית ספר קטן, בו לימדה בעצמה את תורת העיסוי כפי שלמדה בארצות-הברית. עם השנים בחרה סאלי צוות מורים איכותי, מקצועי בתחומו, המזדהה עם המכללה ועם גישתה המיוחדת ויחד הפכו את מכללת רידמן למוסד לימודי מהבולטים והחשובים מבין המוסדות ללימודי רפואה משלימה ואינטגרטיבית בארץ.

   המוטו של סאלי בפרט ומכללת רידמן בכלל הוא:

   "Healing Ourselves - Healing the Planet"

   ולפיו מכללת רידמן פועלת - מתוך ראיית בית הספר כבעל תפקיד חשוב ביצירתו של עולם טוב יותר ובהנחלתם של ידע ומודעות לקיומו של אורח חיים טבעי, עם התקווה הצפונה בכך לבריאות האדם ולשלמות היקום כולו. כביטוי לכך מעמיד בית הספר את הסטודנט ונטיות לבו במרכז מעיניו ודואג שהשירות והיחס האישי ישמר תמיד.

   למידה חדשנית

   במסגרת התוכנית המתמשכת שלנו להנגשת הלימודים, הקמנו אולפן הקלטות מקצועי, המאפשר לנו להוביל את תחום הלימודים המתוקשבים ברפואה משלימה, לייצר חוויה לימודית מקצועית וגם להוסיף מגוון רחב יותר של תכנים במתכונת מקוונת. חלק מתכני הלימוד ישודרו ב-LIVE וחלקם באופן מתוקשב, כלומר - יוקלטו ויהיו זמינים עבורכם בכל בזמן שתרצו. השיעורים המעשיים, ההתנסות האישית וכמובן המפגשים החברתיים, האירועים והפעילויות ימשיכו להתקיים בקמפוסים בהתאם להנחיות משרד הבריאות. לכל קורס מקוון יוצמד מרצה מסגל המרצים של רידמן אשר ילווה באופן אישי ומקצועי את הקורס ויהיה זמין לשאלות.

   להיות סטודנט

   אנו במכללת רידמן עושים הכל כדי להעניק לסטודנטים שלנו חוויית לימודים עשירה, מלאה, מעשירה ומהנה. הסטודנטים שלנו נהנים מהיצע רחב של תכניות לימוד להכשרת מטפלים המשלבות בין רפואות מסורתיות ובין רפואה מערבית מבוססת מחקר. מגוון תכניות הלימוד שאנחנו מציעים מצטיינות ברמת לימודים גבוהה ומוכרות הן על-ידי אוניברסיטאות ומכללות בחו"ל והן על-ידי האיגודים המקצועיים של מקצועות הרפואה המשלימה בישראל ובאירופה. בנוסף אנחנו מציעים גם מסלולי לימוד רב שנתיים וגם קורסי העשרה סמסטריאליים להשכלה מקצועית רחבה ומעמיקה עבורכם - מטפלים והקהל הרחב.

   אנחנו שמים דגש רב על הצרכים האישיים הספציפיים של כל אחד ואחת, דלתנו פתוחה תמיד, לשמוע ולעשות. חשיבות גדולה אנו מוצאים במתן סביבה רגועה, נעימה, אסתטית ומפרה ללימודים, בכיתות הלימוד וביתר שטחי המכללה. הכול למען מיצוי מלא ונעים של הלימודים. בתקופת הלימודים במכללה יהיו לרשותכם מערכות למידה מתקדמות לניהול הלימודים, מלגות, הטבות וסיוע בשכ”ל, התמחות מעשית, ליווי תעסוקתי באמצעות רידמן קריירה, כנסים מקצועיים ואירועים שונים, סיפרייה עשירה ועוד.

   זה הזמן לטפל בקריירה שלך עם רידמן רפואה משלימה
   עיצוב ואיפיון מאיה אלאב נחשון | פיתוח דור לוי