ללמוד פסיכותרפיה גופנית ברידמן

לגעת בנפש, לטפל בגוף

פסיכותרפיה גופנית
בית הספר ללימודי פסיכותרפיה הוליסטית
תוכן מסך זה

פסיכותרפיה גופנית היא שיטת טיפול ייחודית ששמה דגש על החיבור בין הגוף הנפש והרוח. השיטה מושתתת על תורתו של זיגמונד פרויד, אבי הפסיכולוגיה המערבית ותלמידו וילהלם רייך והיא משלבת לצד הטיפול המוכר של שיחה בין מטפל למטופל גם התערבות גופנית ומתן התייחסות רחבה למצבים פיזיולוגים משתנים כמו קוצר נשימה, דופק מואץ, הזעה ועוד.

הטיפול בפסיכותרפיה גופנית כולל טכניקות מגוונות, כמו מגע, נשימה, תנועה, עיסוי, דמיון מודרך, עבודה ביצירה, מדיטציה, קול ועוד. הטיפול יעיל למגוון בעיות גופניות, רגשיות ונפשיות ומסייע להתגבר על משברים, מצוקות נפשיות והפרעות רגשיות.

במהלך ארבע שנות הלימוד עוברים הסטודנטים תהליך התקרקעות במטרה להכיר את מורכבות הנפש, את מנגנוני ההגנה והכוחות המודעים והלא מודעים הפועלים על האדם. לצד יסודות הפסיכולוגיה המערבית, הסטודנטים לומדים טכניקות טיפול אנרגטיות וגישות שונות להעשרה רוחנית כמו מדיטציה, יוגה, מיינדפולנס, דמיון מודרך ועוד.

בסיום הלימודים זכאים הבוגרים לתעודת מטפל בפסיכותרפיה גופנית עם התמחות באיזון גופני-נפשי-אנרגטי, וגם להכרה בינלאומית מכיוון שהתכנית היא היחידה בארץ שמוכרת ע"י פורום האיגוד האירופאי לפסיכותרפיה גופנית EABP FORUM.

כמה נוח > למכללת רידמן יש קמפוסים זמינים ארצית:
תל אביב | חיפה | ירושלים | באר שבע | כנרת | אילת (בזכיינות ניהול פלוס)


לייעוץ ללא עלות
או להתקשר 5284*
שינוי לא יבוא אם אנחנו נחכה לאדם אחר או זמן אחר. אנחנו האדם שחיכינו לו. אנחנו השינוי שאנחנו מחפשים.
ברק אובמה

איך הופכים למטפלים בפסיכותרפיה גופנית?

פסיכותרפיה גופנית רואה את הקשר העמוק בין גוף ונפש ומטפלת במשברים, מצוקות נפשיות והפרעות רגשיות בעזרת טיפול שיחתי בשילוב טכניקות מגע, נשימה, תנועה, דמיון מודרך, מדיטציה וכלים נוספים. הלימודים חווייתיים, מתבססים על התנסויות מעשיות, ובסיומם תוכלו להשתלב בעבודה בקופות ובתי החולים, כפרי איזון ולהתפתח במקביל לתחומי הדרכה והוראה.

לימודי פסיכותרפיה גופנית נמשכים כ-4 שנים, ומאפשרים להתחיל לטפל במגע כבר בסיום השנה הראשונה. הלימודים במגמה מלמדים איך לייצר את האיזון בין הגוף, הנפש והרוח באמצעות שיחה תוך כדי התייחסות לממד הגופני של האדם. התכנית משלבת הכשרה קלינית בליווי והדרכה אישית של פסיכותרפיסטים גופניים, פסיכולוגים ואנשי המקצוע הטובים בתחום.

הערך המוסף שלנו עבורכם

 • הזדמנות לחוות התפתחות והעצמה אישית הכוללת התבוננות פנימית והעמקה אל תוך הגוף נפש
 • הזדמנות להתנסות מעשית במוסדות ציבוריים מוכרים וחשובים
 • הזדמנות ללמוד עם בכירי המרצים בישראל אשר הוכשרו מקצועית במיטב המוסדות בארץ ובחו"ל
 • הזדמנות ללמוד עם בכירי המרצים בעולם המגיעים מחו"ל להעביר לסטודנטים קורסים, סמינרים והרצאות
 • אפשרות להגיש בקשה לחברות בארגון האירופי לפסיכותרפיה גופנית EABP ולהיות חלק מהקהילה המקצועית הבין לאומית
 • אפשרות להשתלב בשוק העבודה עוד במהלך הלימודים
 • למסיימי התכנית: שובר מתנה לקורס "כלים להקמת קליניקה מצליחה". הטבה בלעדית המעניקה לך כלים מעשיים להקמה ולהצלחת הקליניקה שלך

מימון לימודים

אנחנו ברידמן מציעים מגוון רחב של אפשרויות תשלום, כולל פריסת תשלומים נוחה בזכות שיתוף פעולה עם קרן שכ"ל ומימון לימודים מלא על-ידי מוסדות המדינה כמו ביטוח לאומי, משרד הביטחון, משרד הקליטה והרווחה, משרד החינוך, גמול השתלמות ומלגות פרטיות נוספות.

הנהלה פדגוגית

סגל המרצים

זה הזמן לטפל בקריירה שלך עם רידמן רפואה משלימה

תכנית הלימודים | התמחויות | התנסות מעשית

תכנית הלימודים | התמחויות | התנסות מעשית

מגמה ארבע-שנתית הכוללת התמחות במגע

 

ההתמחויות שלנו:

חסר מידע

 

התנסות מעשית בקליניקת המתמחים

ההכנה לחיים מקצועיים היא חלק בלתי נפרד מההכשרה שלכם, ולאורך כל תקופת הלימודים תעברו התנסויות קליניות בבתי חולים ומוסדות בריאות הנפש בליווי צמוד והדרכה של צוות המרצים.

המגמה לפסיכותרפיה גופנית של מכללת רידמן תכין אותך לקראת קריירה כמטפל בפסיכותרפיה גופנית המצויד בידע, בניסיון ובביטחון עצמי רב. התכנית כוללת התנסות מעשית נרחבת בשנים ד'-ה' שבמהלכה תוכל לפתח את המיומנויות הטיפוליות שלך. ההתנסות מתקיימת בקליניקות המתמחים של המכללה ובמוסדות ציבוריים מוכרים וחשובים. לאורך ההכשרה הקלינית תקבל הדרכה אינטנסיבית וליווי הן של צוות מורי המגמה והן של הצוות הטיפולי במוסדות שבהם נערכת ההתנסות.

 

רידמן קריירה

עם סיום הלימודים, תוכלו להיעזר באתר "רידמן קריירה", שם תמצאו את המשרות השוות ביותר מהמעסיקים הגדולים בישראל לרבות קופות ובתי החולים הנותנים עדיפות לבוגרים שלנו.

תעודות

עוד במהלך הלימודים יוענקו לך תעודות המאפשרות להתחיל לעסוק בתחום. בסיום הלימודים תוענק לך תעודת מטפל בפסיכותרפיה גופנית עם התמחות באיזון גופני-נפשי-אנרגטי.
 • שנה א׳
  • תעודת מטפל בעיסוי שוודי הוליסטי
 • שנה ב׳
  • תעודת תרפיה סומטית
 • שנה ד'
  • תעודת סיום לימודי פסיכותרפיה גופנית

הכרה בין לאומית

תכנית הלימודים נחשבת לאחת מתכניות הלימודים המובילות באירופה. ההכשרה במסגרת המגמה לפסיכותרפיה גופנית תסייע לך לעמוד בדרישות הסף שנקבעו להכרה מקצועית ע"י הארגון האירופי לפסיכותרפיה גופנית EABP.

מסלול לימודים זה זמין בקמפוסי רידמן הבאים

תל אביב ירושלים חיפה
עדי אהרון

"הגעתי ללימודי פסיכותרפיה גופנית ברידמן אחרי שנים של עבודה כמפיקה, במהלכן סבלתי מכאבי גב ששום טיפולים אורתופדיים לא הצליחו להעביר. באתי ללמוד לטפל באחרים ועברתי תהליך טיפול בעצמי, שבסופו יצאתי אדם אחר. כאבי הגב עברו, והבנתי את הקישור בין גוף-נפש. במסגרת הפרקטיקום בשנה האחרונה התנסיתי בעבודה מעשית בביה"ח אברבנאל ובהוסטל של פגועי נפש בשכונת התקווה. החוויה הייתה מדהימה גם ברמה המקצועית וגם ברמה האישית."

עדי אהרון
מוזמנים לבקר בקמפוסים שלנו

רוצה לשמוע על תחום
לימודי פסיכותרפיה גופנית ברידמן

פשוט ממלאים את הפרטים בטופס מטה ואנו נשמח לחזור אליך בהקדם
אפשר גם להתקשר לטלפון: 5284* בימים א'-ה' בין השעות 09:00-19:00

  באמצעות האפליקציה של מכללת רידמן
  תוכלו לנהל את כל המידע הלימודי וגם לדבר איתנו ישירות

     

  כל המידע הלימודי – הבירוקרטי והחברתי אצלכם בכף היד!

  ציונים מערכת שבועית לוח מבחנים בקשה לאישורים משוב למכללה בקשת תמיכה מהירה למערכת Moodle הרשמה לאירועי מועדון רידמן הרשמה לקליניקות Carpool נסיעה באמצעות טרמפים בין סטודנטים צפייה בערוץ YouTube של המכללה ועוד

  זמינה בגרסה לנייד ולדסקטופ | פתוחה לסטודנטים ובוגרים

   למה כדאי ללמוד איתנו

   תכל’ס יש כל כך הרבה סיבות ובכל זאת הנה העיקריות
   חווית לימוד
   היברידית
   בכיתה ואון ליין באמצעות מערכות מתקדמות וחכמות
   תרגול מעשי
   והתמחות
   התנסות מעשית מעמיקה וטיפול בקליניקות פעילות
   שיתופי
   פעולה
   עם קליניקות ומרכזים רפואיים מובילים בארץ ובעולם
   המרצים הטובים
   בארץ
   ומטפלים מצליחים ומובילים בתחומם ילוו אותך
   רידמן מלווה
   לקריירה
   ייעוץ אישי, משרות בלעדיות וביקוש גבוה לבוגרים שלנו
   רידמן - המכללה עם תו אמון הציבור
   כי אנו עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר ומתחייבים להמשיך כך

   שלוש נקודות מחשבה עלינו

   סאלי רידמן

   מכללת רידמן היא הגשמת חזון של הגב’ סאלי רידמן עוד בשנת 1987 כשהקימה בית ספר קטן, בו לימדה בעצמה את תורת העיסוי כפי שלמדה בארצות-הברית. עם השנים בחרה סאלי צוות מורים איכותי, מקצועי בתחומו, המזדהה עם המכללה ועם גישתה המיוחדת ויחד הפכו את מכללת רידמן למוסד לימודי מהבולטים והחשובים מבין המוסדות ללימודי רפואה משלימה ואינטגרטיבית בארץ.

   המוטו של סאלי בפרט ומכללת רידמן בכלל הוא:

   "Healing Ourselves - Healing the Planet"

   ולפיו מכללת רידמן פועלת - מתוך ראיית בית הספר כבעל תפקיד חשוב ביצירתו של עולם טוב יותר ובהנחלתם של ידע ומודעות לקיומו של אורח חיים טבעי, עם התקווה הצפונה בכך לבריאות האדם ולשלמות היקום כולו. כביטוי לכך מעמיד בית הספר את הסטודנט ונטיות לבו במרכז מעיניו ודואג שהשירות והיחס האישי ישמר תמיד.

   למידה חדשנית

   במסגרת התוכנית המתמשכת שלנו להנגשת הלימודים, הקמנו אולפן הקלטות מקצועי, המאפשר לנו להוביל את תחום הלימודים המתוקשבים ברפואה משלימה, לייצר חוויה לימודית מקצועית וגם להוסיף מגוון רחב יותר של תכנים במתכונת מקוונת. חלק מתכני הלימוד ישודרו ב-LIVE וחלקם באופן מתוקשב, כלומר - יוקלטו ויהיו זמינים עבורכם בכל בזמן שתרצו. השיעורים המעשיים, ההתנסות האישית וכמובן המפגשים החברתיים, האירועים והפעילויות ימשיכו להתקיים בקמפוסים בהתאם להנחיות משרד הבריאות. לכל קורס מקוון יוצמד מרצה מסגל המרצים של רידמן אשר ילווה באופן אישי ומקצועי את הקורס ויהיה זמין לשאלות.

   להיות סטודנט

   אנו במכללת רידמן עושים הכל כדי להעניק לסטודנטים שלנו חוויית לימודים עשירה, מלאה, מעשירה ומהנה. הסטודנטים שלנו נהנים מהיצע רחב של תכניות לימוד להכשרת מטפלים המשלבות בין רפואות מסורתיות ובין רפואה מערבית מבוססת מחקר. מגוון תכניות הלימוד שאנחנו מציעים מצטיינות ברמת לימודים גבוהה ומוכרות הן על-ידי אוניברסיטאות ומכללות בחו"ל והן על-ידי האיגודים המקצועיים של מקצועות הרפואה המשלימה בישראל ובאירופה. בנוסף אנחנו מציעים גם מסלולי לימוד רב שנתיים וגם קורסי העשרה סמסטריאליים להשכלה מקצועית רחבה ומעמיקה עבורכם - מטפלים והקהל הרחב.

   אנחנו שמים דגש רב על הצרכים האישיים הספציפיים של כל אחד ואחת, דלתנו פתוחה תמיד, לשמוע ולעשות. חשיבות גדולה אנו מוצאים במתן סביבה רגועה, נעימה, אסתטית ומפרה ללימודים, בכיתות הלימוד וביתר שטחי המכללה. הכול למען מיצוי מלא ונעים של הלימודים. בתקופת הלימודים במכללה יהיו לרשותכם מערכות למידה מתקדמות לניהול הלימודים, מלגות, הטבות וסיוע בשכ”ל, התמחות מעשית, ליווי תעסוקתי באמצעות רידמן קריירה, כנסים מקצועיים ואירועים שונים, סיפרייה עשירה ועוד.

   זה הזמן לטפל בקריירה שלך עם רידמן רפואה משלימה
   עיצוב ואיפיון מאיה אלאב נחשון | פיתוח דור לוי