ללמוד טיפול בתפישת המטאיזם™ ברידמן

להתבונן אל הלא מודע בעיניים

מטאיזם™
בית הספר למטאיזם
תוכן מסך זה

המילה 'מטאיזם™' נגזרת מהמילה 'מטא' שפירושה ביוונית: 'מעבר'. מטאיזם™ היא פילוסופיית חיים מעשית, המשקפת את הדרך שבה הלא מודע מנהל את חיינו. זו הדרך שלנו להתבונן במה שמפעיל אותנו מאחורי הקלעים, לאתר ולשחזר את אותם דפוסים לא מודעים, המעצבים ומכתיבים את חיינו ובכך יוצרים את אשליית המציאות. אם נאתר את הדפוסים האלה נוכל לשחרר את התודעה שלנו מכבלי הלא מודע, ללמוד להשלים ולאהוב חלקים "מודחקים" ובהתאמה לעבור תהליכי ריפוי ולשדרג את חיינו בהתאם לחלומותינו.

תפישת המטאיזם™ נוסדה בשנת 2010 על ידי פריידי מרגלית ומבוססת על חסידות-קבלה ויהדות, פילוסופיה עתיקה הנתמכת בתיאוריות פיזיקליות בנות זמננו, ידע המאפשר לכל אדם לחקור עצמאית את תודעתו, להכיר את נבכי מוחו ולהצליח לחדור לגרעין אישיותו. בדומה להרבה תהליכי גוף-נפש, גם לפי תפישת המטאיזם™ הרי שהכול אחד: הגוף החומרי, הנפש הרגשית, הרוח והתודעה. בשונה מהרבה תהליכי גוף-נפש, לתפישה זו יש ארגז כלים פורץ דרך המאפשר לרתום את כל הביולוגיה והפיזיולוגיה לטובת תובנות מחדש של הרוח ויציקתה בחומר, בגוף ובמציאות המשתקפת אל מול עינינו. ככל שמכירים בכוחה של התודעה ובכוח הריפוי הגלום בה, ובהתאמה מתקדמים בעבודת ההתפתחות האישית והטיפולית, ניתן להגיע לעוצמות דיוק ועבודה עם גלי המוח השונים, למטרות ריפוי נפשי ופיזי.

כמה נוח > למכללת רידמן יש קמפוסים זמינים ארצית:
תל אביב | חיפה | ירושלים | באר שבע | כנרת | אילת (בזכיינות ניהול פלוס)


לייעוץ ללא עלות
או להתקשר 5284*
"עד שלא תהפוך את תת המודע שלך למודע הוא ינהל את חייך ואתה תקרא לזה גורל"
קארל יונג

איך הופכים למטפלים בתפישת המטאיזם?

במהלך הלימודים נכשיר אותך להיות מטפל אפקטיבי ורב עוצמה. בוגרי תכנית ההכשרה המלאה יוצאים לדרך עצמאית מלאים בידע ומקצועיות, עם ארגז כלים שעתיד לשנות את חייהם ואת חיי מטופליהם ועם תעודה מקצועית שמאפשרת להם להשתלב בשוק העבודה הפרטי. בנוסף, התכנית כוללת קורס שיווק שיסייע לך להפוך למותג ולצאת לדרכך העצמאית.

שנה א' – אנחנו מאמינים כי על מנת להעביר אנשים תהליכים משני חיים, עליך לעבור תחילה מסע מכונן בעצמך. על כן, שנת הלימודים הראשונה בתכנית ההכשרה מוקדשת לך עצמך. השנה הראשונה מתוארת על ידי הבוגרים שלנו כ"חוויה משנת חיים". כל הדברים שרצית וחלמת, כל המקומות שקברת והדחקת, הגיע זמנם לריפוי.

שנה ב' – בשנת הלימודים השנייה, יעברו המשתתפים פיתוח מואץ של מיומנויות התודעה, במטרה לפתח את הגישה לשימוש בגלי גמא ולאפשר שימוש בפרוטוקולים הטיפוליים של התפישה. סגל המרצים המקצועי של התכנית יעביר לכם בשיטתיות את כל רזי התפישה, לרבות: לימודי פסיכולוגיה ואנטומיה בראי המטאיזם™, דרכי חקירה כאבן דרך משמעותית בתפישה הטיפולית ופרוטוקולים טיפוליים בגלי גמא. במהלך שנה זו תתנסו בכל הפרוטוקולים הטיפוליים שיילמדו במסגרת פרקטיקום ותחת סופרוויז'ן צמוד של צוות ההוראה.

הערך המוסף שלנו עבורכם

 • התכנית היחידה בארץ באמצעותה ניתן להפוך למטפל מוסמך בתפישת המטאיזם™
 • תכנית מקצועית והוליסטית, שמספקת לך את כל המיומנויות, הידע והליווי הנדרשים לצורך הפיכתך למטפל מוסמך ומקצועי במטאיזם™
 • סביבה אינטימית ובטוחה שמאפשרת תהליכי גילוי עצמי והתפתחות אישי
 • מסע מרתק של התפתחות והעצמה אישית תוך התבוננות פנימית והעמקה אל תוך הגוף והנפש
 • למידה עם צוות המרצים המוביל והאיכותי בישראל
 • התנסות מעשית במוסדות ציבוריים מוכרים וחשובים בליווי צמוד (סופרוויז'ן) של צוות המרצים המוביל בישראל
 • תכנית "רידמן קריירה" שתלווה אתכם בשלבי הקריירה הראשונים

סיוע במימון לימודים

אנחנו ברידמן מציעים מגוון רחב של אפשרויות תשלום, כולל פריסת תשלומים נוחה בזכות שיתוף פעולה עם קרן שכ"ל ומימון לימודים מלא על-ידי מוסדות המדינה כמו ביטוח לאומי, משרד הביטחון, משרד הקליטה והרווחה, משרד החינוך, גמול השתלמות ומלגות פרטיות נוספות.

הנהלה פדגוגית

סגל המרצים

תכנית הלימודים | התמחויות | התנסות מעשית

תכנית לימודים דו-שנתית.

התנסות מעשית-טיפולית

ההכנה לחיים מקצועיים היא חלק בלתי נפרד מההכשרה שלכם. כחלק מפרויקט הדגל שלנו, סטאז' בקהילה תעברו התנסויות קליניות בליווי צמוד של המרצים הטובים בישראל בקליניקת המתמחים של המכללה, ותתנסו באבחון וטיפול במוסדות שונים בקהילה.

רידמן קריירה

עם סיום הלימודים, תוכלו להיעזר באתר "רידמן קריירה", שם תמצאו את המשרות השוות ביותר מהמעסיקים הגדולים בישראל לרבות קופות ובתי החולים הנותנים עדיפות לבוגרים שלנו.

תעודות

 • שנה א'
  • תוענק תעודת חוקר/ חוקרת תודעה מטעם מכללת רידמן
 • שנה ב'
  • תוענק תעודת הסמכה כמטפלים בתפישת המטאיזם™

מסלול לימודים זה זמין בקמפוסים הבאים

תל אביב
מוזמנים לבקר בקמפוסים שלנו

רוצה לשמוע על תחום
לימודי מטאיזם™ ברידמן

פשוט ממלאים את הפרטים בטופס מטה ואנו נשמח לחזור אליך בהקדם
אפשר גם להתקשר לטלפון: 5284* בימים א'-ה' בין השעות 09:00-19:00

  באמצעות האפליקציה של מכללת רידמן
  תוכלו לנהל את כל המידע הלימודי וגם לדבר איתנו ישירות

     

  כל המידע הלימודי – הבירוקרטי והחברתי אצלכם בכף היד!

  ציונים מערכת שבועית לוח מבחנים בקשה לאישורים משוב למכללה בקשת תמיכה מהירה למערכת Moodle הרשמה לאירועי מועדון רידמן הרשמה לקליניקות Carpool נסיעה באמצעות טרמפים בין סטודנטים צפייה בערוץ YouTube של המכללה ועוד

  זמינה בגרסה לנייד ולדסקטופ | פתוחה לסטודנטים ובוגרים

   למה כדאי ללמוד איתנו

   תכל’ס יש כל כך הרבה סיבות ובכל זאת הנה העיקריות
   חווית לימוד
   היברידית
   בכיתה ואון ליין באמצעות מערכות מתקדמות וחכמות
   תרגול מעשי
   והתמחות
   התנסות מעשית מעמיקה וטיפול בקליניקות פעילות
   שיתופי
   פעולה
   עם קליניקות ומרכזים רפואיים מובילים בארץ ובעולם
   המרצים הטובים
   בארץ
   ומטפלים מצליחים ומובילים בתחומם ילוו אותך
   רידמן מלווה
   לקריירה
   ייעוץ אישי, משרות בלעדיות וביקוש גבוה לבוגרים שלנו
   רידמן - המכללה עם תו אמון הציבור
   כי אנו עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר ומתחייבים להמשיך כך

   שלוש נקודות מחשבה עלינו

   סאלי רידמן

   מכללת רידמן היא הגשמת חזון של הגב’ סאלי רידמן עוד בשנת 1987 כשהקימה בית ספר קטן, בו לימדה בעצמה את תורת העיסוי כפי שלמדה בארצות-הברית. עם השנים בחרה סאלי צוות מורים איכותי, מקצועי בתחומו, המזדהה עם המכללה ועם גישתה המיוחדת ויחד הפכו את מכללת רידמן למוסד לימודי מהבולטים והחשובים מבין המוסדות ללימודי רפואה משלימה ואינטגרטיבית בארץ.

   המוטו של סאלי בפרט ומכללת רידמן בכלל הוא:

   "Healing Ourselves - Healing the Planet"

   ולפיו מכללת רידמן פועלת - מתוך ראיית בית הספר כבעל תפקיד חשוב ביצירתו של עולם טוב יותר ובהנחלתם של ידע ומודעות לקיומו של אורח חיים טבעי, עם התקווה הצפונה בכך לבריאות האדם ולשלמות היקום כולו. כביטוי לכך מעמיד בית הספר את הסטודנט ונטיות לבו במרכז מעיניו ודואג שהשירות והיחס האישי ישמר תמיד.

   למידה חדשנית

   במסגרת התוכנית המתמשכת שלנו להנגשת הלימודים, הקמנו אולפן הקלטות מקצועי, המאפשר לנו להוביל את תחום הלימודים המתוקשבים ברפואה משלימה, לייצר חוויה לימודית מקצועית וגם להוסיף מגוון רחב יותר של תכנים במתכונת מקוונת. חלק מתכני הלימוד ישודרו ב-LIVE וחלקם באופן מתוקשב, כלומר - יוקלטו ויהיו זמינים עבורכם בכל בזמן שתרצו. השיעורים המעשיים, ההתנסות האישית וכמובן המפגשים החברתיים, האירועים והפעילויות ימשיכו להתקיים בקמפוסים בהתאם להנחיות משרד הבריאות. לכל קורס מקוון יוצמד מרצה מסגל המרצים של רידמן אשר ילווה באופן אישי ומקצועי את הקורס ויהיה זמין לשאלות.

   להיות סטודנט

   אנו במכללת רידמן עושים הכל כדי להעניק לסטודנטים שלנו חוויית לימודים עשירה, מלאה, מעשירה ומהנה. הסטודנטים שלנו נהנים מהיצע רחב של תכניות לימוד להכשרת מטפלים המשלבות בין רפואות מסורתיות ובין רפואה מערבית מבוססת מחקר. מגוון תכניות הלימוד שאנחנו מציעים מצטיינות ברמת לימודים גבוהה ומוכרות הן על-ידי אוניברסיטאות ומכללות בחו"ל והן על-ידי האיגודים המקצועיים של מקצועות הרפואה המשלימה בישראל ובאירופה. בנוסף אנחנו מציעים גם מסלולי לימוד רב שנתיים וגם קורסי העשרה סמסטריאליים להשכלה מקצועית רחבה ומעמיקה עבורכם - מטפלים והקהל הרחב.

   אנחנו שמים דגש רב על הצרכים האישיים הספציפיים של כל אחד ואחת, דלתנו פתוחה תמיד, לשמוע ולעשות. חשיבות גדולה אנו מוצאים במתן סביבה רגועה, נעימה, אסתטית ומפרה ללימודים, בכיתות הלימוד וביתר שטחי המכללה. הכול למען מיצוי מלא ונעים של הלימודים. בתקופת הלימודים במכללה יהיו לרשותכם מערכות למידה מתקדמות לניהול הלימודים, מלגות, הטבות וסיוע בשכ”ל, התמחות מעשית, ליווי תעסוקתי באמצעות רידמן קריירה, כנסים מקצועיים ואירועים שונים, סיפרייה עשירה ועוד.

   זה הזמן לטפל בקריירה שלך עם רידמן רפואה משלימה
   עיצוב ואיפיון מאיה אלאב נחשון | פיתוח דור לוי