ללמוד הרבליסט קליני לדרגת Master Herbalist ברידמן

רפואה מדויקת, טבעית ועתיקה

הרבליסט קליני לדרגת Master Herbalist
בית הספר לרפואה טבעית
תוכן מסך זה

רפואת צמחים היא הרפואה העתיקה ביותר בהיסטוריה. בכל תרבות בכל מקום בעולם צמחים היו מקור ראשוני וחשוב לטיפול ומניעת מחלות. בעזרת מיצוי נכון אפשר לרקוח תרופות טבעיות, תמציות ומשחות שעוזרות לחזק, לשקם, לאזן את הגוף ולטפל במחלות ובעיות רפואיות. לימודי הרבליזם קליני לדרגת Master Herbalist יפתחו עבורכם את הדלת לעולם המופלא של צמחי המרפא המערביים, וילמדו אתכם איך להקל על תסמיני המחלות ולמנוע אותן.

כמה נוח > למכללת רידמן יש קמפוסים זמינים ארצית:
תל אביב | חיפה | ירושלים | באר שבע | כנרת | אילת (בזכיינות ניהול פלוס)


לייעוץ ללא עלות
או להתקשר 5284*
יש רק מקדש אחד בעולם והוא - גוף האדם
נוביאלס

איך הופכים להרבליסט קליני בדרגת Master Herbalist?

לימודי הרבליסט קליני לדרגת Master Herbalist נמשכים כ-3 שנים וכוללים לימודים תיאורטיים ומעשיים מקיפים שמעניקים יכולות מקצועיות, ידע וכלים לטפל בכל ההיבטים של רפואת צמחים – טיפול חיצוני, פנימי, חליטות, שמנים, ומשחות בהתאמה אישית.

תכנית הלימוד משלבת ידע מסורתי ועשיר של רפואת הצמחים המערבית, עם ידע ברפואה מערבית – אנטומיה, פיזיולוגיה, פרמולוגיה ולימודי תזונה בסיסיים שמעניקים יתרון לבוגרי רידמן ומאפשרים להשתלב במרכזים לרפואת צמחים בארץ.

בשנה א' נחשפים הסטודנטים אל קורסי מבוא כולל: מבוא לרפואה קלינית, אנטומיה ופיזיולוגיה, מערכת העיכול, מבוא לתזונה נבונה ובסיס לרפואת צמחים. בקורס למדעי התזונה במעגלי החיים מכירים את היסודות של פחמימות, חלבונים, שומנים והמלצות תזונתיות לכל קבוצות הגילים, יוצאים לסיורים בשטח ומשתתפים בסדנת רוקחות ומיצוי.

בשנה ב' מעמיקים הסטודנטים ברפואת צמחים, מכירים את מערכת העצבים, כלי דם, מערכת הנשימה, מערכת גניקולוגית – מבינים איך המערכות בנויות ואיך מטפלים בהן בעזרת צמחי מרפא. נחשפים גם אל בדיקות המעבדה והיבטים בתעשיית המזון,

בשנה ג' מעשירים הסטודנטים את ההבנה ברפואת צמחים וטיפול במחלות אוטואימוניות ומחלות כרוניות כמו סוכרת ויתר לחץ דם, רפואה פנימית ועזרה ראשונה. במהלך שנה זו מתנסים בשתי קליניקות לימודיות כדי לצבור ניסיון מעשי, לקבל הכנה לחיים מקצועיים וליישם את כל הידע הנרכש.

הראשונה היא קליניקת הרבליסט בתוך המכללה בליווי והדרכה של מרצה בכיר. במשך 24 שיעורים נחשפים הסטודנטים אל מקרים קליניים אמיתיים של מטופלים ובונים ביחד עם מרצה בכיר תכנית טיפול בצמחים. השיעורים נערכים בשיטת אקווריום, כלומר מטפל יושב מול מטופל ושאר הסטודנטים צופים בתשאול. לאחר שהמטופל יוצא מהקליניקה כל המשתתפים בונים ביחד תכנית טיפולית תחת פיקוח של מרצה וסופרוויז'ן צמוד. בקליניקה השנייה מפתחים מיומנויות קליניות וצוברים שעות סטאז' לפי דרישות איגוד ההרבליסטים העולמי. הסטודנטים מתנסים בקליניקה טיפולית של תזונה, צמחי מרפאה ותוספים, במתכונת אינטימית יותר של מטפל ומטופל, שני צופים וסופרוויז'ן.

התכנית מאושרת על ידי איגוד ההרבילסטים הקליניים, וכוללת קליניקת התמחות בליווי אישי שתכשיר אתכם לטפל באופן עצמאי – לבנות תכנית טיפולית בעזרת צמחי מרפא, תזונה והמלצות לארך חיים בריא.

הערך המוסף שלנו עבורכם

 • קליניקת התמחות ברפואת צמחים מודרנית
 • התכנית מוכרת ע"י איגוד ההרבליסטים הקליניים של עיל"ם – העמותה הישראלית לצמחי מרפא
 • למידה עם צוות המרצים המוביל והאיכותי בישראל
 • תכנית "רידמן קריירה" שתלווה אתכם בשלבי הקריירה הראשונים
 • לימוד ניהול קליניקה, מעקב טיפולי ועבודה מול גופים חיצוניים

מימון לימודים

אנחנו ברידמן מציעים מגוון רחב של אפשרויות תשלום, כולל פריסת תשלומים נוחה בזכות שיתוף פעולה עם קרן שכ"ל ומימון לימודים מלא על-ידי מוסדות המדינה כמו ביטוח לאומי, משרד הביטחון, משרד הקליטה והרווחה, משרד החינוך, גמול השתלמות ומלגות פרטיות נוספות.

הנהלה פדגוגית

סגל המרצים

זה הזמן לטפל בקריירה שלך עם רידמן רפואה משלימה

תכנית הלימודים | התמחויות | התנסות מעשית

מגמה תלת –שנתית.

ההתמחויות שלנו:

צמחי מרפא | תזונה | אורח חיים בריא

 התנסות מעשית בקליניקת המתמחים

ההכנה לחיים מקצועיים היא חלק בלתי נפרד מההכשרה שלכם. תכנית הסטאז' שלנו כוללת צפייה קלינית לצד התנסות מעשית. כסטודנטים, תשתתפו בתהליך האבחון, ייעוץ, טיפול וליווי המטופלים בפיקוח וליווי צמוד של צוות המרצים הבכיר.

 רידמן קריירה

עם סיום הלימודים, תוכלו להיעזר באתר "רידמן קריירה", שם תמצאו את המשרות השוות ביותר מהמעסיקים הגדולים בישראל, הנותנים עדיפות לבוגרים שלנו.

תעודות

בסיום השנה השלישית מוענקת תעודת הרבליסט קליני לדרגת Master Herbalist מטעם מכללת רידמן. מסיימי התכנית יוכלו להצטרף בתשלום לעיל"ם - העמותה הישראלית לצמחי מרפא ולקבל תעודת חבר באיגוד ההרבליסטים הקליניים של עיל"ם. בנוסף, כל בוגר יוכל להצטרף בתשלום לארגון ההרבליסטים האמריקאי AHG וליהנות ממאגר הידע העשיר ביותר בארצות הברית בתחום, קשר עם מנטורים הרבליסטים ברחבי העולם והטבות נוספות.
 • שנה ב׳
  • תעודת סיום קורס ארומתרפיה מטעם מכללת רידמן
 • שנה ג׳
  • תעודת הרבליסט קליני לדרגת Master Herbalist מטעם מכללת רידמן

מסלול לימודים זה זמין בקמפוסי רידמן הבאים

תל אביב ירושלים חיפה באר שבע כנרת
מוזמנים לבקר בקמפוסים שלנו

רוצה לשמוע על תחום
לימודי הרבליסט קליני לדרגת Master Herbalist ברידמן

פשוט ממלאים את הפרטים בטופס מטה ואנו נשמח לחזור אליך בהקדם
אפשר גם להתקשר לטלפון: 5284* בימים א'-ה' בין השעות 09:00-19:00

  באמצעות האפליקציה של מכללת רידמן
  תוכלו לנהל את כל המידע הלימודי וגם לדבר איתנו ישירות

     

  כל המידע הלימודי – הבירוקרטי והחברתי אצלכם בכף היד!

  ציונים מערכת שבועית לוח מבחנים בקשה לאישורים משוב למכללה בקשת תמיכה מהירה למערכת Moodle הרשמה לאירועי מועדון רידמן הרשמה לקליניקות Carpool נסיעה באמצעות טרמפים בין סטודנטים צפייה בערוץ YouTube של המכללה ועוד

  זמינה בגרסה לנייד ולדסקטופ | פתוחה לסטודנטים ובוגרים

   למה כדאי ללמוד איתנו

   תכל’ס יש כל כך הרבה סיבות ובכל זאת הנה העיקריות
   חווית לימוד
   היברידית
   בכיתה ואון ליין באמצעות מערכות מתקדמות וחכמות
   תרגול מעשי
   והתמחות
   התנסות מעשית מעמיקה וטיפול בקליניקות פעילות
   שיתופי
   פעולה
   עם קליניקות ומרכזים רפואיים מובילים בארץ ובעולם
   המרצים הטובים
   בארץ
   ומטפלים מצליחים ומובילים בתחומם ילוו אותך
   רידמן מלווה
   לקריירה
   ייעוץ אישי, משרות בלעדיות וביקוש גבוה לבוגרים שלנו
   רידמן - המכללה עם תו אמון הציבור
   כי אנו עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר ומתחייבים להמשיך כך

   שלוש נקודות מחשבה עלינו

   סאלי רידמן

   מכללת רידמן היא הגשמת חזון של הגב’ סאלי רידמן עוד בשנת 1987 כשהקימה בית ספר קטן, בו לימדה בעצמה את תורת העיסוי כפי שלמדה בארצות-הברית. עם השנים בחרה סאלי צוות מורים איכותי, מקצועי בתחומו, המזדהה עם המכללה ועם גישתה המיוחדת ויחד הפכו את מכללת רידמן למוסד לימודי מהבולטים והחשובים מבין המוסדות ללימודי רפואה משלימה ואינטגרטיבית בארץ.

   המוטו של סאלי בפרט ומכללת רידמן בכלל הוא:

   "Healing Ourselves - Healing the Planet"

   ולפיו מכללת רידמן פועלת - מתוך ראיית בית הספר כבעל תפקיד חשוב ביצירתו של עולם טוב יותר ובהנחלתם של ידע ומודעות לקיומו של אורח חיים טבעי, עם התקווה הצפונה בכך לבריאות האדם ולשלמות היקום כולו. כביטוי לכך מעמיד בית הספר את הסטודנט ונטיות לבו במרכז מעיניו ודואג שהשירות והיחס האישי ישמר תמיד.

   למידה חדשנית

   במסגרת התוכנית המתמשכת שלנו להנגשת הלימודים, הקמנו אולפן הקלטות מקצועי, המאפשר לנו להוביל את תחום הלימודים המתוקשבים ברפואה משלימה, לייצר חוויה לימודית מקצועית וגם להוסיף מגוון רחב יותר של תכנים במתכונת מקוונת. חלק מתכני הלימוד ישודרו ב-LIVE וחלקם באופן מתוקשב, כלומר - יוקלטו ויהיו זמינים עבורכם בכל בזמן שתרצו. השיעורים המעשיים, ההתנסות האישית וכמובן המפגשים החברתיים, האירועים והפעילויות ימשיכו להתקיים בקמפוסים בהתאם להנחיות משרד הבריאות. לכל קורס מקוון יוצמד מרצה מסגל המרצים של רידמן אשר ילווה באופן אישי ומקצועי את הקורס ויהיה זמין לשאלות.

   להיות סטודנט

   אנו במכללת רידמן עושים הכל כדי להעניק לסטודנטים שלנו חוויית לימודים עשירה, מלאה, מעשירה ומהנה. הסטודנטים שלנו נהנים מהיצע רחב של תכניות לימוד להכשרת מטפלים המשלבות בין רפואות מסורתיות ובין רפואה מערבית מבוססת מחקר. מגוון תכניות הלימוד שאנחנו מציעים מצטיינות ברמת לימודים גבוהה ומוכרות הן על-ידי אוניברסיטאות ומכללות בחו"ל והן על-ידי האיגודים המקצועיים של מקצועות הרפואה המשלימה בישראל ובאירופה. בנוסף אנחנו מציעים גם מסלולי לימוד רב שנתיים וגם קורסי העשרה סמסטריאליים להשכלה מקצועית רחבה ומעמיקה עבורכם - מטפלים והקהל הרחב.

   אנחנו שמים דגש רב על הצרכים האישיים הספציפיים של כל אחד ואחת, דלתנו פתוחה תמיד, לשמוע ולעשות. חשיבות גדולה אנו מוצאים במתן סביבה רגועה, נעימה, אסתטית ומפרה ללימודים, בכיתות הלימוד וביתר שטחי המכללה. הכול למען מיצוי מלא ונעים של הלימודים. בתקופת הלימודים במכללה יהיו לרשותכם מערכות למידה מתקדמות לניהול הלימודים, מלגות, הטבות וסיוע בשכ”ל, התמחות מעשית, ליווי תעסוקתי באמצעות רידמן קריירה, כנסים מקצועיים ואירועים שונים, סיפרייה עשירה ועוד.

   זה הזמן לטפל בקריירה שלך עם רידמן רפואה משלימה
   עיצוב ואיפיון מאיה אלאב נחשון | פיתוח דור לוי