לימודי דמיון מודרך

הכשרה מקצועית60 שעות לימוד

המועדים קרובים
04/11 | ימי ה' 17:30-20:30 | תל אביב

* פתיחת הקורס מותנית במספר נרשמים * ייתכנו שינויים בסדר ההרצאות ובמרצים

כל מה שכדאי לדעת בנוגע לקורס

מהו דמיון מודרך?

מסתבר שבביטוי השגור "זה הכל בראש שלך" יש אמת של ממש. מלבד החשיבה הלוגית, הרציונאלית, שמשמשת אותנו לתקשר עם האנשים שסביבנו, אנחנו משתמשים גם בהדמיה מחשבתית אשר משמשת אותנו כדי לתקשר עם המציאות הפנימית שלנו. הדמיה מחשבתית היא העלאה בעיני רוחנו של דימויים: ציורים, אירועים, זיכרונות, תחושות גוף, ריחות, רגשות או דימויי עתיד. דמיון מודרך הוא סוג של הדמיה מחשבתית שבה הנפש חושבת בתמונות.

הפן המופלא של עבודה עם דמיון מודרך הוא שהיא משפיעה על הגוף ויכולה לחולל שינויים פיזיולוגיים. כל מה שהתרחש במהלך הדמיה מחשבתית או חלימה בהקיץ משפיע על כלל התנהגותינו. מטרת השימוש בדמיון המודרך היא למעשה הפיכת חלומות בהקיץ למציאות ממשית בנפשינו, לכוח משפיע המעורר, מסייע ואף עשוי לשנות.
דמיון מודרך היא השפה שבעזרתה ניתן ליצור תקשורת עם התת- מודע, להבין דפוסי התנהגות בחיינו ולשנותם, להגדיר מטרות ולזמן מציאות חדשה – בשילוב מפגש מרתק עם החושים, הרגשות והתחושות.

איך נראה טיפול בדמיון מודרך?

הרפיית שרירי הגוף היא בסיס להרפיית הנפש, ולכן מביא המטפל את המטופל למצב של הרפיה בעזרת טכניקות שונות ממזרח וממערב שמטרתן ליצור חיבור להווה, חיבור בין המודע לתת-מודע, חיבור לגוף וחיבור לכל האספקטים של הקיום. המטפל קושר את תחושת הרפיית הגוף לחוויות ראשוניות שמקורן בחושים על מנת להגיע להרפיה טובה יותר תוך שימוש בדימויים. דרך הקשר העדין עם התת מודע יכול המטפל לזרוע מסרים חיוביים, מעודדים, מאפשרי צמיחה ולשחרר את האדם הסובל מדפוסים מעכבים. חשוב לציין שהמטופל מצוי לכל אורך הטיפול במצב של ערות ושליטה.

למי מתאים הטיפול?

דמיון מודרך מתאים לכ-ו-ל-ם- בכל גיל ובכל מצב. כל מי שרוצה לעבור תהליך של שינוי פיזי או נפשי יכול להיעזר בדמיון מודרך. דמיון מודרך מצוין גם לטיפול במצבים כרוניים כגון: כאבי ראש, מיגרנות, דחק, סטרס, עומס רגשי, לחץ דם גבוה, חרדה וטראומות.

למי מיועד הקורס?

בין אם אתם סטודנטים או מטפלים ובין אם אתם עושים את הצעד הראשון שלכם בעולם הרפואה המשלימה – לימודי דמיון מודרך מתאימים לכל מי שמחפש הכשרה איכותית בתחום זה, ומעוניין לרכוש לעצמו כלי טיפולי זמין, יעיל ורב עוצמה. למורות ולאנשי החינוך שבינינו – הקורס מוכר לצורכי גמול השתלמות.

תכנית הלימודים (60 ש"ל)

במהלך הקורס נלמד את תהליכי הדמיון המודרך המאפשרים למטפל ולמטופל את השימושים הבאים:

 • ליצור כלי לאיסוף מידע רב תחומי על התהליכים הנפשיי והגופניים של המטופל.
 • לבחון את המצוקה והמחלה מזווית ראייה חווייתית פנימית של המטופל.
 • לנצל באופן חיובי את קשרי גוף-נפש.
 • לנצל באופן חיובי את כוחו של התת-מודע.
 • לתת ביטוי לכוחות הריפוי הטמונים באדם.
 • ליצור שיתוף פעולה אקטיבי עם המטופל ולהביאו למעורבות ולקיחת אחריות על הבראתו והחלמתו.
 • החומר הנלמד יכלול גם תרגול בצוותים.
זה הזמן לטפל בקריירה שלך עם רידמן רפואה משלימה

סגל המרצים

מסלול לימודים זה זמין בקמפוסי רידמן הבאים

תל אביב
חסר
נותרו שאלות פתוחות?
לתיאום ייעוץ ללא עלות פשוט ללחוץ כאן
אפשר גם להתקשר לטלפון:
5284*
מוזמנים לבקר בקמפוסים שלנו

רוצה לשמוע על תחום
לימודי דמיון מודרך ברידמן

פשוט ממלאים את הפרטים בטופס מטה ואנו נשמח לחזור אליך בהקדם
אפשר גם להתקשר לטלפון: 5284* בימים א'-ה' בין השעות 09:00-19:00

  באמצעות האפליקציה של מכללת רידמן
  תוכלו לנהל את כל המידע הלימודי וגם לדבר איתנו ישירות

     

  כל המידע הלימודי – הבירוקרטי והחברתי אצלכם בכף היד!

  ציונים מערכת שבועית לוח מבחנים בקשה לאישורים משוב למכללה בקשת תמיכה מהירה למערכת Moodle הרשמה לאירועי מועדון רידמן הרשמה לקליניקות Carpool נסיעה באמצעות טרמפים בין סטודנטים צפייה בערוץ YouTube של המכללה ועוד

  זמינה בגרסה לנייד ולדסקטופ | פתוחה לסטודנטים ובוגרים

   למה כדאי ללמוד איתנו

   תכל’ס יש כל כך הרבה סיבות ובכל זאת הנה העיקריות
   חווית לימוד
   היברידית
   בכיתה ואון ליין באמצעות מערכות מתקדמות וחכמות
   תרגול מעשי
   והתמחות
   התנסות מעשית מעמיקה וטיפול בקליניקות פעילות
   שיתופי
   פעולה
   עם קליניקות ומרכזים רפואיים מובילים בארץ ובעולם
   המרצים הטובים
   בארץ
   ומטפלים מצליחים ומובילים בתחומם ילוו אותך
   רידמן מלווה
   לקריירה
   ייעוץ אישי, משרות בלעדיות וביקוש גבוה לבוגרים שלנו
   רידמן - המכללה עם תו אמון הציבור
   כי אנו עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר ומתחייבים להמשיך כך

   שלוש נקודות מחשבה עלינו

   סאלי רידמן

   מכללת רידמן היא הגשמת חזון של הגב’ סאלי רידמן עוד בשנת 1987 כשהקימה בית ספר קטן, בו לימדה בעצמה את תורת העיסוי כפי שלמדה בארצות-הברית. עם השנים בחרה סאלי צוות מורים איכותי, מקצועי בתחומו, המזדהה עם המכללה ועם גישתה המיוחדת ויחד הפכו את מכללת רידמן למוסד לימודי מהבולטים והחשובים מבין המוסדות ללימודי רפואה משלימה ואינטגרטיבית בארץ.

   המוטו של סאלי בפרט ומכללת רידמן בכלל הוא:

   "Healing Ourselves - Healing the Planet"

   ולפיו מכללת רידמן פועלת - מתוך ראיית בית הספר כבעל תפקיד חשוב ביצירתו של עולם טוב יותר ובהנחלתם של ידע ומודעות לקיומו של אורח חיים טבעי, עם התקווה הצפונה בכך לבריאות האדם ולשלמות היקום כולו. כביטוי לכך מעמיד בית הספר את הסטודנט ונטיות לבו במרכז מעיניו ודואג שהשירות והיחס האישי ישמר תמיד.

   למידה חדשנית

   במסגרת התוכנית המתמשכת שלנו להנגשת הלימודים, הקמנו אולפן הקלטות מקצועי, המאפשר לנו להוביל את תחום הלימודים המתוקשבים ברפואה משלימה, לייצר חוויה לימודית מקצועית וגם להוסיף מגוון רחב יותר של תכנים במתכונת מקוונת. חלק מתכני הלימוד ישודרו ב-LIVE וחלקם באופן מתוקשב, כלומר - יוקלטו ויהיו זמינים עבורכם בכל בזמן שתרצו. השיעורים המעשיים, ההתנסות האישית וכמובן המפגשים החברתיים, האירועים והפעילויות ימשיכו להתקיים בקמפוסים בהתאם להנחיות משרד הבריאות. לכל קורס מקוון יוצמד מרצה מסגל המרצים של רידמן אשר ילווה באופן אישי ומקצועי את הקורס ויהיה זמין לשאלות.

   להיות סטודנט

   אנו במכללת רידמן עושים הכל כדי להעניק לסטודנטים שלנו חוויית לימודים עשירה, מלאה, מעשירה ומהנה. הסטודנטים שלנו נהנים מהיצע רחב של תכניות לימוד להכשרת מטפלים המשלבות בין רפואות מסורתיות ובין רפואה מערבית מבוססת מחקר. מגוון תכניות הלימוד שאנחנו מציעים מצטיינות ברמת לימודים גבוהה ומוכרות הן על-ידי אוניברסיטאות ומכללות בחו"ל והן על-ידי האיגודים המקצועיים של מקצועות הרפואה המשלימה בישראל ובאירופה. בנוסף אנחנו מציעים גם מסלולי לימוד רב שנתיים וגם קורסי העשרה סמסטריאליים להשכלה מקצועית רחבה ומעמיקה עבורכם - מטפלים והקהל הרחב.

   אנחנו שמים דגש רב על הצרכים האישיים הספציפיים של כל אחד ואחת, דלתנו פתוחה תמיד, לשמוע ולעשות. חשיבות גדולה אנו מוצאים במתן סביבה רגועה, נעימה, אסתטית ומפרה ללימודים, בכיתות הלימוד וביתר שטחי המכללה. הכול למען מיצוי מלא ונעים של הלימודים. בתקופת הלימודים במכללה יהיו לרשותכם מערכות למידה מתקדמות לניהול הלימודים, מלגות, הטבות וסיוע בשכ”ל, התמחות מעשית, ליווי תעסוקתי באמצעות רידמן קריירה, כנסים מקצועיים ואירועים שונים, סיפרייה עשירה ועוד.

   זה הזמן לטפל בקריירה שלך עם רידמן רפואה משלימה
   עיצוב ואיפיון מאיה אלאב נחשון | פיתוח דור לוי