בית הספר לתרפיות המגע

לימודי תעודה רב שנתיים שיאפשרו לך ליצור קריירה מספקת ומשמעותית

בית הספר לתרפיות המגע
בית הספר לתרפיות המגע האינטגרטיביות (תרפיות סומטיות) של מכללת רידמן הוא מהראשונים בישראל, עם ותק של מעל 30 שנה בהכשרת בוגרים, מטפלים ומרצים בתחום. ביה"ס מוכר ע"י איגוד מקצועות העיסוי בישראל ונלמדים בו תחומי המגע השונים ברמה עמוקה וגבוהה, מתוך אמונה כי המגע הינו צורך בסיסי לאדם, לא פחות ממים, מזון ואוויר. תכניות הלימוד שלנו הן רחבות היקף, וכוללות טכניקות ממזרח וממערב, שיטות אבחון וטיפול תוך שימת דגש על התפתחותכם האישית כמטפלים לעתיד. מטרת הלימודים היא לאזן ולהביא להרמוניה של גוף-נפש אצל הסטודנטים שלנו כדי לטפח את הסגנון, הטכניקה והכישורים ההכרחיים לכם על מנת לאפשר למטופלים שלכם צמיחה ושינוי. מדובר בלימודים המשלבים התנסות מעשית עם ידע תיאורטי, הנתמכים בהתמקצעות מעשית ובקליניקות מתמחים, וכל זה תוך עמידה בסטנדרטים בינלאומיים, ועם צוות מורים מהשורה הראשונה בישראל. ניסיון השנים מלמד חד משמעית, כי בוגרי מכללת רידמן בתחום תרפיות המגע השונות הינם המבוקשים ביותר במקומות העבודה.
קשת יוכי .Dip.Ac
הקליניקה ההוליסטית היא לא מרחב טיפולי סטרילי. מטופלים מביאים איתם את החוץ האישי, החברתי, המשפחתי והפוליטי אל המרחב הטיפולי ומבקשים לו התייחסות."
קשת יוכי .Dip.Ac
מנהלת מגמת רפלקסולוגיה

מרפאה ברפואה סינית וברפלקסולוגיה, מרצה וחוקרת. מנהלת קליניקה אינטגרטיבית ברפואה הוליסטית. ספרה הראשון "מבטן ומלידה" עוסק בהשפעת התקופה העוברית על דפוסי חשיבה והתנהגות אנושיים. ספרה השני "רשתות כאב וריפוי" מציב מודל למיפוי גוף ונפש על פי עקרונות הרפואה ההוליסטית.

גלעד שפמן HHP, LMT
המפגש הטיפולי מתחיל בחיבור מלב אל לב. במרחב ההקשבה שנוצר מתאפשר ריפוי עמוק ומשמעותי."
גלעד שפמן HHP, LMT
מנהל התכנית למטפל רב-תחומי במגע ומנהל מגמת עיסוי אינטגרטיבי

בוגר מכללת רידמן ומטפל רב תחומי בעל ניסיון משנת 1998 במגוון שיטות בתרפיית המגע וגוף נפש, עוסק בעיקר בטיפול בכאב פיזי ורגשי ובשיקום לאחר חבלות ותאונות. בוגר מכללת IPSB סן-דייגו, קליפורניה לתואר Holistic Health Practitioner. כמו כן, התמחה באינטגרציה מבנית (רולפינג) ובקידום כישורי למידה בגישה הנוירו התפתחותית תפקודית. ממקימי אגודת העיסוי בישראל וכיהן כיו"ר.

חווית לימוד
היברידית
בכיתה ואון ליין באמצעות מערכות מתקדמות וחכמות
תרגול מעשי
והתמחות
התנסות מעשית מעמיקה וטיפול בקליניקות פעילות
שיתופי
פעולה
עם קליניקות ומרכזים רפואיים מובילים בארץ ובעולם
המרצים הטובים
בארץ
ומטפלים מצליחים ומובילים בתחומם ילוו אותך
רידמן מלווה
לקריירה
ייעוץ אישי, משרות בלעדיות וביקוש גבוה לבוגרים שלנו
רידמן - המכללה עם תו אמון הציבור
כי אנו עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר ומתחייבים להמשיך כך
זה הזמן לטפל בקריירה שלך עם רידמן רפואה משלימה
מידע שיכול לעניין אותך

רפלקסולוגיה

לימודי תעודה | מסלול לימודים תלת-שנתי

הרפלקסולוגיה היא אחת משיטות הטיפול ההוליסטיות העתיקות ביותר. אחד ממקורותיה המתועדים הראשונים הידועים הם מתקופת מצרים העתיקה לפני כ- 4,500 שנה. המילה רפלקסולוגיה נגזרת מהמונח רפלקס: החזר או משוב, משום שהיא מבוססת על תהליכים של תגובה לגירוי, וכן מהמילה האנגלית Reflection שמשמעותה השתקפות.

הנחת היסוד העומדת בבסיס הטיפול הרפלקסולוגי היא כי כפות הידיים והרגליים פועלות כאזורי השתקפות של הגוף כולו. מטפלים יכולים לאבחן על פי מראה ותחושת סימנים מיוחדים על כפות הרגליים והידיים את מקורן של הפרעות שונות בגוף. השיטה כוללת לחיצות בעוצמות שונות למשך פרקי זמן שונים. הלחיצה יוצרת משוב רפלקסיבי המשפיע על הנקודות בזיקה לאיברים אחרים בגוף. הרפלקס מתעורר כתגובה גופנית למגע.

ברפלקסולוגיה, בדומה לשיטות הוליסטיות טיפוליות אחרות, מאמינים שאין להפריד בין הנפש לגוף. המטרה בטיפול היא לאבחן את מקור הבעיה ולא להתמקד דווקא בתסמינים, סימפטומים שלה. כך יכולים לעתים מטפלים לאבחן על פי מראה כף הרגל וסימנים מיוחדים עליה, שמקורם של כאבי הראש, העייפות הרבה וקשיי השינה אצל מטופל מסוים הוא במצב נפשי ירוד ובמערכת עיכול חלשה.

הטיפול עוקב אחר אבחנה זו. הרעיון הוא שגוף מאוזן יכול להתמודד ביתר קלות עם דיסהרמוניות שונות ולרפא את עצמו. הרפלקסולוגיה יעילה מאוד הן כרפואה מונעת והן לטיפול במחלות כרוניות, לאיזון וחיזוק המערכת החיסונית, לטיפול בכאב, בהפרעות שינה, בבעיות שונות של מערכת העיכול, בחוסר שקט ועוד.

עיסוי אינטגרטיבי

לימודי תעודה | מסלול לימודים תלת-שנתי

נגיעות, מתיחות ולחיצות באזורים שונים בגוף יכולות להקל על כאבים, לרפא דלקות, להפחית מתח בשרירים ולהזרים אנרגיה וחיוניות. לימודי עיסוי אינטגרטיבי ברידמן יתנו לכם את כל הכלים להצליח, ויכשירו אתכם להיות מטפלים קשובים ואחראים עם ידע נרחב בסוגים שונים של טכניקות עיסוי, ומיומנויות נוספות כמו טכניקות נשימה ומדיטציה. תכנית הלימודים ברידמן היא המקיפה והמעמיקה ביותר בארץ, עומדת בסטנדרטים בינלאומיים ומוכרת על ידי איגוד מקצועות העיסוי בישראל.

טיפול רב תחומי במגע (HHP)

לימודי תעודה | מסלול לימודים תלת-שנתי

רפלקסולוגיה, עיסוי, ארומתרפיה, תזונה טבעית, דמיון מודרך, NLP הם רק חלק מהכלים בהם מטפלים רב תחומיים משתמשים כדי להקל על כאבים, למנוע מחלות ולהזרים אנרגיה וחיוניות. המסלול הרב תחומי (HHP) משלב מומחיות וידע של אלפי שנים, ויכשיר אתכם לשלוט במיומנויות, טכניקות ושיטות טיפול שונות המשלימות זו את זו כדי להעניק טיפול מקצועי, מקיף ואחראי.

"במהלך 5 שנות לימודי הפסיכותרפיה הטראנספרסונלית השתלבתי כאססיטנטית בקורס לאימון הוליסטי. בהמשך הפכתי לסופרוייזורית מדריכת מאמנים (מקצוע עם הכנסה נאה בצידו).
החומרים של הקורס שמרו אותי כל הזמן בנתיב של האור וגם כשנכנסתי לטלטלות רגשיות במהלך לימודי הפסיכותרפיה, הכל היה בפרופרציות והצלחתי לעבור את המסלול  עם הראש מעל המים.
הקורס תרם לי בהיבט המקצועי בשל השלוב הנפלא שאני עושה היום בקליניקה בין טיפול לאימון וכך יכולה להציע ללקוח שמגיע מנעד עשיר שמשלב בין השניים היום, שנה לאחר סיום לימודי בפסיכותרפיה והרבה בזכות האימון ההוליסטי עם התכנים המתומצתים, המדויקים, החוויתיים והתכליתיים  שלא נס ליחם , יש לי קליניקה פרטית שמאוד משביעה את רצוני."

יעל גלר
בוגרת פסיכותרפיה טראנספרסונאלית, מאמנת ומדריכת מאמנים

הגעת עד לכאן ונשארו לך כמה שאלות פתוחות?

פשוט ממלאים את הפרטים בטופס מטה ואנו נשמח לחזור אליך בהקדם
אפשר גם להתקשר לטלפון: 5284* בימים א'-ה' בין השעות 09:00-19:00
מוזמנים לבקר בקמפוסים שלנו

  באמצעות האפליקציה של מכללת רידמן
  תוכלו לנהל את כל המידע הלימודי וגם לדבר איתנו ישירות

     

  כל המידע הלימודי – הבירוקרטי והחברתי אצלכם בכף היד!

  ציונים מערכת שבועית לוח מבחנים בקשה לאישורים משוב למכללה בקשת תמיכה מהירה למערכת Moodle הרשמה לאירועי מועדון רידמן הרשמה לקליניקות Carpool נסיעה באמצעות טרמפים בין סטודנטים צפייה בערוץ YouTube של המכללה ועוד

  זמינה בגרסה לנייד ולדסקטופ | פתוחה לסטודנטים ובוגרים

   עיצוב ואיפיון מאיה אלאב נחשון | פיתוח דור לוי