בית הספר לרפואה סינית

לימודי תעודה רב שנתיים שיאפשרו לך ליצור קריירה מספקת ומשמעותית

בית הספר לרפואה סינית
ברוכים הבאים לביה"ס לרפואה סינית מסורתית אינטגרטיבית של מכללת רידמן, אשר נבחר על ידי ממשלת סין לשמש כמרכז ההשכלה הרשמי לרפואה סינית מסורתית בישראל. ביה"ס לרפואה סינית של מכללת רידמן הינו מבתי הספר מהראשונים בישראל עם ותק של למעלה מ-20 שנה בהכשרת בוגרים, מטפלים ומרצים ברפואה סינית, שיאצו וטווינא. תכניות הלימודים של ביה"ס נבנו בשיתוף פעולה עם אוניברסיטאות בסין ומוכרות על-ידן. במסגרת שיתוף הפעולה עם ממשלת סין מהווה מכללת רידמן שלוחה של ביה"ח האוניברסיטאי ז'הג'יאנג בישראל, ומתקיים קשר ישיר בין הסטודנטים של מכללת רידמן לבין רופאים ואנשי מקצוע בסין, לרבות השתלמויות מקצועיות הנערכות בבית החולים בסין. על סגל ההוראה של ביה”ס נמנים מיטב המרצים בישראל, כולם בעלי ותק וניסיון קליני רב שנים. מטרת ביה”ס היא להצמיח מטפלים איכותיים אשר ישכילו לשלב במלאכת הריפוי שלהם את הרפואה הסינית המסורתית יחד עם תובנותיה של הרפואה המערבית. לפיכך, תכנית הלימודים כוללת לימוד מעמיק ויסודי של רפואה מערבית ומדעים. שיעור הבוגרים אשר סיימו את לימודיהם בביה"ס לרפואה סינית של מכללת רידמן ומועסקים בשוק הרפואה המשלימה הוא הגבוה ביותר בישראל. כמו כן, על פי סקרים חיצוניים, תעודת ההסמכה של ביה״ס לרפואה סינית של מכללת רידמן היא בעלת הערך הרב ביותר בשוק התעסוקה.
עדי פרום (Dip.CM. (I.A.TCM
שני הימים החשובים ביותר בחיים שלכם הם היום שבו נולדתם והיום שבו גיליתם למה."
עדי פרום (Dip.CM. (I.A.TCM
מנהל בית הספר לרפואה סינית

מטפל ברפואה סינית דיקור וצמחי מרפא, מומחה לטיפול בכאב ואורתופדיה. מרצה בכיר בתחום הרפואה הסינית. השתלם ב- Zhejiang Province Hospital of TCM, Hangzhou, China. היה תלמידו והינו נציגו של ד"ר ריצ'רד טאן ומהבודדים בעולם המוסמך ללמד את השיטה מטעמו. מנהל היחידה לרפואה משולבת, שיר"מ במרכז הרפואי אסף הרופא, שהיא היחידה הוותיקה והגדולה ביותר בישראל לרפואה סינית ומשלימה. הקים את המערך לטיפול אינטגרטיבי במרפאות החוץ ואת מערך הדיקור במרכז הרפואי "אסף הרופא". כיהן כיו"ר האגודה לרפואה סינית בישראל.

חווית לימוד
היברידית
בכיתה ואון ליין באמצעות מערכות מתקדמות וחכמות
תרגול מעשי
והתמחות
התנסות מעשית מעמיקה וטיפול בקליניקות פעילות
שיתופי
פעולה
עם קליניקות ומרכזים רפואיים מובילים בארץ ובעולם
המרצים הטובים
בארץ
ומטפלים מצליחים ומובילים בתחומם ילוו אותך
רידמן מלווה
לקריירה
ייעוץ אישי, משרות בלעדיות וביקוש גבוה לבוגרים שלנו
רידמן - המכללה עם תו אמון הציבור
כי אנו עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר ומתחייבים להמשיך כך
זה הזמן לטפל בקריירה שלך עם רידמן רפואה משלימה
מידע שיכול לעניין אותך

רפואה סינית מסורתית

לימודי תעודה | מסלול לימודים 4 שנתי

הרפואה הסינית מטפלת כבר אלפי שנים בגוף ובנפש באמצעות דיקור, צמחי מרפא, תזונה וטכניקות מגע כמו שיאצו וטווינא. הסינים מאמינים שאדם בריא הוא אדם שמאוזן עם עצמו ועם הסביבה שלו. כאשר האיזון מופר עלולה להתפתח מחלה לכן חשוב להחזיר את הגוף לאיזון בדרכים טבעיות תוך התייחסות בלתי נפרדת לנפש.

רפואה סינית היא רפואה של הפכים ודרכה לומדים לזהות אצל אנשים את היין והיאנג, המתארים את שני כוחות מנוגדים ומשלימים שמצויים בכל דבר ביקום. לומדים לקשר מחלות פיזיות לרגשות שונים, כמו למשל הקשר בין מגרנות וכאבי ראש לכעס ותסכול או הקשר בין אסתמה לצער ועצב, וזאת רק ההתחלה.

ענף הרפואה הסינית הוא הוותיק והרחב ביותר מכל מקצועות הרפואה המשלימה. בשנים האחרונות תחום הרפואה הסינית מבוקש מאוד בארץ, וכיום ישנה דרישה גבוהה למטפלים ברפואה סינית בכל קופות ובתי החולים בישראל וגם במרפאות פרטיות.

שיאצו

לימודי תעודה | מסלול לימודים תלת-שנתי

השיאצו הוא כלי טיפולי הקשוב לצורכי המטופל ומותאם למצב האנרגטי שלו, ומכאן שהוא מתאים לטיפול במגוון רחב של אוכלוסיות יעד ולמגוון רחב של בעיות ושל יעדים רפואיים. הוא יעיל לטיפול במצבים אקוטיים, כמו גם למחלות כרוניות, כשילוב עם טיפול תרופתי, כהכנה לקראת פרוצדורות ולהחלמה מהן. עיקרה של השיטה הוא הישענות על גוף המטופל במטרה להשפיע על הרשת האנרגטית (מרדיאנים) החוצה את גופו במטרה לכוון את גופו ואת נפשו למקום בריא וטוב יותר עבורו.

טווינא

לימודי תעודה | מסלול לימודים תלת-שנתי

הטווינא היא טכניקת מגע ומוביליזציה, אחת מחמש שיטות הטיפול הרפואי של הרפואה הסינית המסורתית. השיטה משלבת מעל 24 טכניקות מגע המורכבות מעיסוי רקמות הגוף ומוביליזציה של המפרקים על בסיס התאוריה של הרפואה הסינית יחד עם הידע הרפואי הקונבנציונאלי. הטווינא מבוססת על טכניקות עיסוי הפועלות על הרקמות הרכות (שרירים, גידים ורצועות). יחד עם תפעול במגע של נקודות הגירוי הסיניות הפרושות לאורכו ולרוחבו של הגוף על גבי המרידיאנים (ערוצי האנרגיה). הטווינא משלבת טכניקות מנואליות מתקדמות המשפיעות על הרקמות הרכות והקשות (עצמות ומפרקים) להגדלה ולשימור טווח התנועה.

"במהלך 5 שנות לימודי הפסיכותרפיה הטראנספרסונלית השתלבתי כאססיטנטית בקורס לאימון הוליסטי. בהמשך הפכתי לסופרוייזורית מדריכת מאמנים (מקצוע עם הכנסה נאה בצידו).
החומרים של הקורס שמרו אותי כל הזמן בנתיב של האור וגם כשנכנסתי לטלטלות רגשיות במהלך לימודי הפסיכותרפיה, הכל היה בפרופרציות והצלחתי לעבור את המסלול  עם הראש מעל המים.
הקורס תרם לי בהיבט המקצועי בשל השלוב הנפלא שאני עושה היום בקליניקה בין טיפול לאימון וכך יכולה להציע ללקוח שמגיע מנעד עשיר שמשלב בין השניים היום, שנה לאחר סיום לימודי בפסיכותרפיה והרבה בזכות האימון ההוליסטי עם התכנים המתומצתים, המדויקים, החוויתיים והתכליתיים  שלא נס ליחם , יש לי קליניקה פרטית שמאוד משביעה את רצוני."

יעל גלר
בוגרת פסיכותרפיה טראנספרסונאלית, מאמנת ומדריכת מאמנים

הגעת עד לכאן ונשארו לך כמה שאלות פתוחות?

פשוט ממלאים את הפרטים בטופס מטה ואנו נשמח לחזור אליך בהקדם
אפשר גם להתקשר לטלפון: 5284* בימים א'-ה' בין השעות 09:00-19:00
מוזמנים לבקר בקמפוסים שלנו

  באמצעות האפליקציה של מכללת רידמן
  תוכלו לנהל את כל המידע הלימודי וגם לדבר איתנו ישירות

     

  כל המידע הלימודי – הבירוקרטי והחברתי אצלכם בכף היד!

  ציונים מערכת שבועית לוח מבחנים בקשה לאישורים משוב למכללה בקשת תמיכה מהירה למערכת Moodle הרשמה לאירועי מועדון רידמן הרשמה לקליניקות Carpool נסיעה באמצעות טרמפים בין סטודנטים צפייה בערוץ YouTube של המכללה ועוד

  זמינה בגרסה לנייד ולדסקטופ | פתוחה לסטודנטים ובוגרים

   עיצוב ואיפיון מאיה אלאב נחשון | פיתוח דור לוי