בית הספר ללימודי פסיכותרפיה הוליסטית

לימודי תעודה רב שנתיים שיאפשרו לך ליצור קריירה מספקת ומשמעותית

בית הספר ללימודי פסיכותרפיה הוליסטית
מקצוע פסיכותרפיה הוליסטית מצוי כיום בתנופה ומקבל לגיטימציה והכרה בארץ ובעולם. ההפרדה בין גוף לנפש, אשר החלה בשלהי המאה ה-18 וקיבלה תאוצה עם התפתחותם הנפרדת של מדעי הרפואה ומדעי ההתנהגות, הביאה לפיצול בתפיסת האדם וגרמה למגבלה בגישה הטיפולית. עולם הטיפול עובר בשנים האחרונות תהפוכות, בשל החשיפה לתרבויות, לפילוסופיות ולגישות, המנסות להביא לשילוב בתפיסות תהליכי גוף ונפש, ולפיתוח מודלים אינטגרטיביים והוליסטיים של התערבות. ביה"ס לפסיכותרפיה הוליסטית מגלם בתכניו מודל הוליסטי משולב, הנשען על תהליכי הכרה ותודעה, מגע ותנועה, דמיון ומטאפורות, נשימה ומדיטציה, זרימה אנרגטית ועבודת גוף. במהלך תכנית הלימודים ייחשפו הסטודנטים למגוון רחב של גישות ומודלים מערביים ומזרחיים המנצלים מנגנוני וקשרי גוף-נפש בתהליכי טיפול ושינוי. בביה"ס ללימודי פסיכותרפיה הוליסטית אינטגרטיבית מלמדים מיטב המרצים הנבחרים בקפידה, בעלי רקע בפסיכולוגיה קלינית, עבודה סוציאלית קלינית, פסיכותרפיה גופנית או טרנס-פרסונאלית. תכנית בית הספר ללימודי פסיכותרפיה הוליסטית של מכללת רידמן מקנה לסטודנט כרטיס כניסה לעולם מרתק, בו יגלה מחוזות חדשים ויפתח תוך כך השקפת עולם רחבה ודרך חיים בריאה לעצמו ולסביבתו.
ד
נהגתי לחפש כח וביטחון מחוץ לעצמי, אבל הם נמצאים בפנים. הם היו שם מאז ומתמיד..." אנה פרויד
ד"ר מאיר מלה .Ed.D
מנהלת ביה"ס לפסיכותרפיה הוליסטית

יועצת חינוכית ועובדת סוציאלית. בוגרת לימודי משפחה של מכון אדלר. בוגרת קורס סופרווייזר למנחים בעבודה קבוצתית, למנהלי בתי ספר ולהורים (אוניברסיטת בר אילן). מוסמכת בהנחיית קבוצות הורים, זוגות ומורים ובעלת ניסיון מקצועי רב שנים בייעוץ והדרכה למשפחות והורים בישראל ובניו יורק. מתמחה בטיפול משפחתי וזוגי בתכנית הכשרה של אוניברסיטת בר-אילן, במסגרת לימודי המשך של בית הספר לעבודה סוציאלית. בעלת ניסיון בניהול מערכות המכשירות אנשי מקצוע בתחום מדעי ההתנהגות, טיפול ויעוץ.

לימודי פסיכותרפיה
חווית לימוד
היברידית
בכיתה ואון ליין באמצעות מערכות מתקדמות וחכמות
תרגול מעשי
והתמחות
התנסות מעשית מעמיקה וטיפול בקליניקות פעילות
שיתופי
פעולה
עם קליניקות ומרכזים רפואיים מובילים בארץ ובעולם
המרצים הטובים
בארץ
ומטפלים מצליחים ומובילים בתחומם ילוו אותך
רידמן מלווה
לקריירה
ייעוץ אישי, משרות בלעדיות וביקוש גבוה לבוגרים שלנו
רידמן - המכללה עם תו אמון הציבור
כי אנו עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר ומתחייבים להמשיך כך
זה הזמן לטפל בקריירה שלך עם רידמן רפואה משלימה
מידע שיכול לעניין אותך

פסיכותרפיה טרנס-פרסונלית

לימודי תעודה | מסלול לימודים 4 שנתי

פסיכותרפיה טרנס-פרסונאלית עושה את החיבור בין גישות פסיכולוגיות מערבית לבן מסורות רוחניות מן המזרח, עובדת עם התת מודע ועוזרת לאנשים להתחבר למקומות פנימיים, פחות מודעים ופחות מילוליים כדי לעבור תהליכי ריפוי עמוקים. על פי תפיסתה של הפסיכותרפיה הטרנס-פרסונאלית ריפוי מלא של האדם הינו תהליך הכולל את כל רמות הקיום והתודעה – הרגשית, הנפשית, הפיזית, האנרגטית והרוחנית והיא משלבת טכניקות טיפוליות (הילינג אנרגטי, הרפיה, מדיטציה ודמיון מודרך, נשימה, צליל, קול, צבע, ועוד) המסייעות לאדם לעקוף את המודע שלו ולהתחבר אל מקומות פנימיים, עמוקים, פחות מודעים ופחות מילוליים. תכנית הלימודים הייחודית של מכללת רידמן היא גם היחידה בארץ, היא עומדת בסטנדרטים בינלאומיים ומוכרת על ידי האיגוד האירופאי לפסיכותרפיה טרנס-פרסונלית.

פסיכותרפיה גופנית

לימודי תעודה | מסלול לימודים 4 שנתי

פסיכותרפיה גופנית היא שיטת טיפול ייחודית ששמה דגש על החיבור בין הגוף הנפש והרוח. השיטה מושתתת על תורתו של זיגמונד פרויד, אבי הפסיכולוגיה המערבית ותלמידו וילהלם רייך והיא משלבת לצד הטיפול המוכר של שיחה בין מטפל למטופל גם התערבות גופנית ומתן התייחסות רחבה למצבים פיזיולוגים משתנים כמו קוצר נשימה, דופק מואץ, הזעה ועוד.

הטיפול בפסיכותרפיה גופנית כולל טכניקות מגוונות, כמו מגע, נשימה, תנועה, עיסוי, דמיון מודרך, עבודה ביצירה, מדיטציה, קול ועוד. הטיפול יעיל למגוון בעיות גופניות, רגשיות ונפשיות ומסייע להתגבר על משברים, מצוקות נפשיות והפרעות רגשיות.

במהלך ארבע שנות הלימוד עוברים הסטודנטים תהליך התקרקעות במטרה להכיר את מורכבות הנפש, את מנגנוני ההגנה והכוחות המודעים והלא מודעים הפועלים על האדם. לצד יסודות הפסיכולוגיה המערבית, הסטודנטים לומדים טכניקות טיפול אנרגטיות וגישות שונות להעשרה רוחנית כמו מדיטציה, יוגה, מיינדפולנס, דמיון מודרך ועוד.

בסיום הלימודים זכאים הבוגרים לתעודת מטפל בפסיכותרפיה גופנית עם התמחות באיזון גופני-נפשי-אנרגטי, וגם להכרה בינלאומית מכיוון שהתכנית היא היחידה בארץ שמוכרת ע"י פורום האיגוד האירופאי לפסיכותרפיה גופנית EABP FORUM.

"במהלך 5 שנות לימודי הפסיכותרפיה הטראנספרסונלית השתלבתי כאססיטנטית בקורס לאימון הוליסטי. בהמשך הפכתי לסופרוייזורית מדריכת מאמנים (מקצוע עם הכנסה נאה בצידו).
החומרים של הקורס שמרו אותי כל הזמן בנתיב של האור וגם כשנכנסתי לטלטלות רגשיות במהלך לימודי הפסיכותרפיה, הכל היה בפרופרציות והצלחתי לעבור את המסלול  עם הראש מעל המים.
הקורס תרם לי בהיבט המקצועי בשל השלוב הנפלא שאני עושה היום בקליניקה בין טיפול לאימון וכך יכולה להציע ללקוח שמגיע מנעד עשיר שמשלב בין השניים היום, שנה לאחר סיום לימודי בפסיכותרפיה והרבה בזכות האימון ההוליסטי עם התכנים המתומצתים, המדויקים, החוויתיים והתכליתיים  שלא נס ליחם , יש לי קליניקה פרטית שמאוד משביעה את רצוני."

יעל גלר
בוגרת פסיכותרפיה טראנספרסונאלית, מאמנת ומדריכת מאמנים

הגעת עד לכאן ונשארו לך כמה שאלות פתוחות?

פשוט ממלאים את הפרטים בטופס מטה ואנו נשמח לחזור אליך בהקדם
אפשר גם להתקשר לטלפון: 5284* בימים א'-ה' בין השעות 09:00-19:00
מוזמנים לבקר בקמפוסים שלנו

  באמצעות האפליקציה של מכללת רידמן
  תוכלו לנהל את כל המידע הלימודי וגם לדבר איתנו ישירות

     

  כל המידע הלימודי – הבירוקרטי והחברתי אצלכם בכף היד!

  ציונים מערכת שבועית לוח מבחנים בקשה לאישורים משוב למכללה בקשת תמיכה מהירה למערכת Moodle הרשמה לאירועי מועדון רידמן הרשמה לקליניקות Carpool נסיעה באמצעות טרמפים בין סטודנטים צפייה בערוץ YouTube של המכללה ועוד

  זמינה בגרסה לנייד ולדסקטופ | פתוחה לסטודנטים ובוגרים

   עיצוב ואיפיון מאיה אלאב נחשון | פיתוח דור לוי